Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczczono pamięć poległych [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W niedzielę w Płocku odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W kościele pw. św. Stanisława Kostki odbyły się uroczystości kościelne, zaś przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu komunalnym, cześć poległym oddali harcerze.

W 1940 roku miała miejsce jedna z największych zbrodni komunistycznych. Ponad 21 tysięcy mieszkańców Polski – w tym ponad 10 tysięcy oficerów wojskowych i policji – decyzją władz ZSRR zostało skazanych na śmierć. Polaków, uznanych za wrogów sowietów, zabijano strzałami w tył głowy.

PowiązaneTematy

W niedzielę, w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w Płocku odbyły się uroczystości upamiętniające pamięć poległych w tamtych wydarzeniach. Punktualnie o godzinie 12 w płockiej Stanisławówce odbyło się nabożeństwo. Tuż po mszy odśpiewano hymn państwowy, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Kilka godzin później, o godzinie 16, uroczystości odbyły się na płockim cmentarzu komunalnym. Harcerze z ZHR złożyli kwiaty i zapalili znicze przed Krzyżem Katyńskim. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele ratusza.