REKLAMA

Dzień Kobiet, Kino Seniora, Bajkoranki… Bogaty marzec w NK Przedwiośnie

REKLAMA

Zapowiada się ciekawy miesiąc w NovymKinie Przedwiośnie. Świetny film „Bodo” na Dzień Kobiet, „Przełęcz ocalonych” w cyklu Katecheza w kinie czy „Nauczycielka” w kolejnej odsłonie Spotkań filmowych. Co jeszcze zaplanowano na marzec?

4 marca godz. 11:00 – „Bajkoranki: Wielka wyprawa Molly” dubbing (2016)
reżyseria: Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger.
Państwo Potworowie wyruszają w podróż na odległą wyspę, gdzie przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Ponieważ zapomnieli czapeczki dla synka, ich córka postanawia im ją dowieźć.Po seansie zapraszamy na warsztaty przygotowane przez Teatr Form Wielu „Teatr ze wszystkiego”. Bilety 10 złotych.

5 marca godz. 11:00 – „Bajkoranki: „Balerina” dubbing (2016)
reżyseria: Eric Summer, Éric Warin.
11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia. Po seansie zapraszamy na spektakl Teatru Form Wielu „Czerwone, zielone”. Bilety w cenie 10 złotych.

6 marca godz. 18:30 – „Spotkania Filmowe: Ja, Olga Hepnarova” napisy (2016)
reżyseria: Petr Kazda, Tomáš Weinreb.
Wtorek, 10 lipca 1973 roku, Praga, przystanek na alei Obrońców Pokoju. Kobieta, lat 22, będąca zawodowym kierowcą, wjechała ciężarówką model Praga RN w grupę ludzi oczekujących na tramwaj. 8 osób zginęło, 12 zostało rannych. To nie był nieszczęśliwy wypadek. Działała z premedytacją. Chciała zabić jak najwięcej osób. Nie uciekała przed milicją. Nie broniła się na procesie. Była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci. Dwa dni przed swoim czynem napisała list. „Dlaczego to robię? Żeby zrozumieli, że istnieje kres bezsilności jednostki. Jestem samotnikiem. Człowiekiem zniszczonym przez ludzi. Mam wybór – zabić siebie albo innych. Wybieram zemstę.” Przed seansem zapraszamy na herbatę i ciastko. Bilety 15 złotych.

8 marca godz. 18:00 – „Portret Kobiety: Bodo” (2017)
reżyseria: Michał Kwieciński.
Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.

Dla Pań wyjątkowa niespodzianka – przed filmem odbędzie się koncert Patrycji Greckiej, autorki cyklu „Muzyka kawą słodzona”! Podczas seansu odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród na zasadach Happy Seats ufundowanych przez naszych partnerów, do wygrania będzie między innymi godzinna lekcja gry na skrzypcach, voucher-niespodzianka do CitySpa i wiele innych nagród! Zapraszamy również na mały poczęstunek, herbatę i ciastka przygotowane przez Lekkie ciacho. Bilety 15 złotych.

12 marca godz. 15:30 – „Katecheza w kinie: Przełęcz ocalonych” napisy (2016)
reżyseria: Mel Gibson.
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera. Osoby zainteresowane dyskusją zapraszamy po seansie do patio kina. Bilety w cenie – 15 złotych normalne, 11 złotych – grupowe.13 marca godz. 18:30 – „Spotkania Filmowe: Nauczycielka” napisy (2016)
reżyseria: Jan Hřebejk.
Wczesne lata 80. w Czechosłowacji. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie rodziców. Stawiane są zarzuty przeciwko miłej, empatycznej nauczycielce pani Drazděchovej. Oskarża się ją o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami. W ten sposób miała sobie ponoć zapewniać darmową pomoc w pracach domowych, naprawy sprzętów czy nawet romans. Czy ktokolwiek z rodziców sprzeciwi się oskarżeniom dyrektora? Czy zmowa milczenia pogrąży nauczycielkę?.
Przed seansem zapraszamy na herbatę i ciastko. Bilety 15 złotych.

15 marca godz. 11:00 – „Kino Seniora: Ukryte działania” napisy (2016)
reżyseria: Theodore Melfi.
Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami. Po seansie zapraszamy na mały poczęstunek: herbata, ciastko oraz prelekcję którą poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu. Bilety 11 złotych.

19 marca godz. 11:00 – „Bajkoranki: Wielka wyprawa Molly” dubbing (2016)
reżyseria: Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger.
Państwo Potworowie wyruszają w podróż na odległą wyspę, gdzie przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Ponieważ zapomnieli czapeczki dla synka, ich córka postanawia im ją dowieźć.Po seansie zapraszamy na spektakl Teatru Form Wielu „Czerwone, zielone”. Bilety 10 złotych.

20 marca godz. 18:30 – „Spotkania Filmowe: Lion. Droga do domu” napisy (2016)
reżyseria: Garth Davis.
Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbatę oraz ciastko. Bilety 15 złotych.

25 marca godz. 11:00 – „Bajkoranki: „Balerina” dubbing (2016)
reżyseria: Eric Summer, Éric Warin.
11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia. Po seansie zapraszamy na warsztaty przygotowane przez Teatr Form Wielu „Teatr ze wszystkiego”. Bilety w cenie 10 złotych.

27 marca godz. 18:30 – „Spotkania Filmowe: Moonlight” napisy (2016)
reżyseria: Barry Jenkins.
Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. „Moonlight” jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca.
Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbatę i ciastko. Bilety 15 złotych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU