REKLAMA

Dzień Country w Płocku

REKLAMA

Ogólnopolski Dzień Muzyki Country przygotowuje dla mieszkańców naszego miasta grupa taneczna „Old Country”, działająca przy stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Płocku. Zaproszeni są wszyscy chętni.

Święto rozpocznie się 30 września od godziny 16 w restauracji przy ul. Stary Rynek 4.

– Przy muzyce country tańczymy już od 2011 roku – poinformowała media na konferencji prasowej Elżbieta Chaleńska-Rurka, prezes stowarzyszenia UTW. – Za wykonanie tańców do tej właśnie muzyki, otrzymaliśmy wiele nagród na krajowych przeglądach. Zainteresowanie country przejęłam jeszcze w dzieciństwie od mojego starszego brata. Country to nie tylko muzyka, to styl. Powstał w Irlandii, skąd zawędrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie się rozwijał – opowiadała Chaleńska-Rurka. Przyznawała też, że członkowie zespołu tańczą country wszędzie – ”na trawie i na bruku”.

W czasie Dnia Muzyki Country odbędą się między innymi pokazy strzelania z bata i można będzie nauczyć się tańca liniowego, czyli ruchów charakterystycznych dla muzyki country. W święcie wezmą także udział płoccy motocykliści. W menu restauracji tego dnia pojawi się nawiązanie do muzyki country.Organizatorzy przekonują, że warto przyjść, ponieważ zabawa będzie doskonała. Zachęcają do wspólnego budowania klimatu elementami stroju country, np. kapeluszem.

mag

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU