REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka – nasze propozycje prezentów

REKLAMA

W tamtym roku były ciepłe skarpety i kwiaty. A w tym zupełnie brakuje nam pomysłu, jak okazać naszą miłość Babci i Dziadkowi. Zostało już tylko kilka dni. Spróbujemy podsunąć kilka propozycji…

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Polsce uznawane są za stosunkowo młode święta, przypadające na 21 i 22 stycznia (nie pomylcie się, bo kalendarz ratusza może wprowadzać w błąd…). Najpierw pojawił się pomysł powstania Dnia Babci, w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. A już od następnego roku, zaczęto popularyzować to święto i obchodzenie tego dnia w sposób szczególny. Właściwie przerodziło się w święto rodzinne. Dzień Dziadka ma trochę krótszą historię, bo oficjalnie uznane zostało dopiero w latach 80. XX wieku. Tradycja tego święta została przeniesiona ze Stanów Zjednoczonych.

No i od jakiegoś czasu, pomimo tego, że to dwie różne daty, wiele rodzin obchodzi to święto jednego dnia. Wnuczęta wraz z rodzicami, chcąc podkreślić znaczenie swoich ukochanych seniorów, na wszelkie sposoby próbują sprawić im przyjemność. W zasadzie każdy sposób i każda myśl jest dobra aby okazać naszą miłość tym szczególnym osobom. Bo przecież gdyby nie Oni, nie było by nas na świecie.

Warto czasami pomyśleć o prezencie troszkę wcześniej, bo przecież nie zawsze nasze Babcie i Dziadkowie mieszkają blisko, ale jest sposób na udowodnienie, że kochamy i pamiętamy o ich święcie. Z myślą o takich osobach, sklepy i kwiaciarnie internetowe przygotowały mnóstwo ciekawych ofert. Zamówienie w takim sklepie jest bardzo proste. Wystarczy wykonać telefon lub wypełnić odpowiedni formularz, aby bukiet kwiatów trafił w ręce ukochanej Babci czy Dziadka na czas, nawet na drugim końcu Polski.

Świetnym pomysłem może okazać się wspólne wyjście do kina. W Płocku są dwa, więc jest z czego wybrać w bogatym repertuarze. Teatr też byłby fajny, ale akurat we wtorek grają tylko „Pinokia”, więc może warto na niedzielę zarezerwować bilet na „Chwilę nieuwagi”. 21 stycznia, w naszym mieście odbędzie się wystawa „Mój Płock” – być może nasi Dziadkowie chętnie by się z nami wybrali. Po wystawie czy seansie w kinie, można ich zaprosić na niezapomnianą rodzinną kolację w restauracji lub w domu.Są też oczywiście inne sposoby. Bo to święto, chociaż szczególne, nie musi kojarzyć się z nie wiadomo jakimi wydatkami. Warto może zwyczajnie podpytać Babcię jaką książkę by przeczytała i wypożyczyć, przynieść i poczytać razem z nią, pewnie byłaby wzruszona. A z Dziadkiem może obejrzyjmy wyjątkowy film. Super prezentem, który lubią seniorzy i sprawdza się zawsze, są fotografie wnucząt – nieduży koszt, a radości wiele.
W przedszkolach i szkołach, najmłodsze dzieci już od kilku tygodni przygotowują na ten dzień wierszyki i laurki, co potrafi wzruszyć seniorów do łez… Przez cały rok wystarczają można na nie patrzeć i chwalić się przed sąsiadami.

Na pewno tego dnia musimy się postarać, czy mamy lat 5 czy 45, bo dla naszej Babci czy Dziadka nawet usłyszenie w telefonie głosu ukochanego wnuczka czy wnuczki to czasami powód do radosnych wspomnień na długie zimowe wieczory i dowodem miłości do nich…

Lena Rowicka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU