REKLAMA

Dzieci na Podolszycach dostały tablety

REKLAMA

W ramach akcji „Lekki tornister”, uczniowie IV klas Szkoły Podstawowej nr 23 otrzymali w środę tablety, które zastąpią tradycyjne podręczniki. Urządzenia uroczyście wręczyli prezydent Andrzej Nowakowski oraz Krystian Pater, członek zarządu PKN Orlen. 

Do szkoły trafiło 180 nowoczesnych tabletów, ufundowanych przez Urząd Miasta Płocka oraz PKN Orlen. To kontynuacja programu „lekki tornister”, który w szkole trwa od 2008 roku. Od 8 lat placówka pozyskuje podręczniki od starszych uczniów i absolwentów, z których młodsi korzystają w szkole. Ze swoich książek natomiast uczą się w domu.

Teraz tablety zastąpią podręczniki do do języka polskiego, matematyki, przyrody i historii. Urządzenia będą udostępniane uczniom wyłącznie w pracowniach szkolnych. – Cieszę się, że dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka i PKN Orlen będziemy mogli realizować projekt z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i dostosować edukację uczniów do współczesnych wyzwań – mówi dyrektor placówki Ewa Woźniak.

– Chciałbym bardzo mocno podziękować PKN Orlen, że decydują się wesprzeć projekt. Jeśli program okaże się sukcesem, mam nadzieję, że nasz partner zdecyduje się rozszerzyć program na inne szkoły i klasy – mówił w trakcie wręczani tabletów prezydent Płocka. – Jesteście szczęściarzami. Jako pierwsi w Płocku możecie korzystać z tabletu, i to zupełnie bezpłatnie – zwrócił się do dzieci.– Orlen to nie tylko producent benzyny i oleju napędowego, ale też firma, która wspiera fantastyczne miejsca, gdzie jest dobra energia. Można tu zobaczyć przyszłych laureatów olimpiad, absolwentów politechniki, a może i pracowników naszej firmy. Mamy nadzieję, że wasza nauka będzie ciekawsza, efektywniejsza, że będziecie przychodzić do szkoły z radością – uśmiechał się Krystian Pater.

Dlaczego akurat szkoła podstawowa nr 23 przeprowadzi program pilotażowy, który kosztuje ponad 100 tysięcy złotych? – Bo to bardzo aktywna szkoła, która już od kilku ładnych lat próbowała pomóc dzieciom w tym, żeby nie dźwigały ciężkich tornistrów. Takie potrzeby są też oczywiście w innych miejscach, natomiast na razie chcemy zobaczyć jak wypadnie pilotaż – komentował prezydent.

Andrzej Nowakowski zapewnił, że jeśli program uzyska pozytywne opinie i spełni oczekiwania nauczycieli, będzie kontynuowany. Potrzebne są jeszcze oczywiście środki i wsparcie partnera. – E-podręczniki nie są w stanie zastąpić normalnych podręczników. Chcemy, żeby tablety uzupełniały edukację – zakończył prezydent.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU