REKLAMA

Dzieci będą zachęcać do sprzątania po czworonogach

REKLAMA

„Trawniki dla dzieci – kupy na śmieci” pod takim hasłem straż miejska wspólnie z dziećmi przeprowadzi akcję edukacyjną dla właścicieli czworonogów. Chodzi o to, by zachęcić płocczan do sprzątania po swoich pupilach.

Przyszła wiosna, na śnieg nie ma co już liczyć, a na naszych trawnikach, osiedlowych alejkach i placach zabaw pojawił się ogrom psich odchodów. Taki widok nie napełnia nas entuzjazmem. Bo jak tu cieszyć się pierwszymi promieniami słońca, gdy musimy ciągle patrzeć pod nogi, a droga do pracy czy szkoły przypomina slalom.

– Ogrom psich odchodów jest nie tylko nieestetyczny, ale przede wszystkim niebezpieczny dla zdrowia – mówi komendant Straży Miejskiej w Płocku, Andrzej Wochowski.

W związku z tym, że na choroby pochodzące z odchodów czworonogów najbardziej narażone są dzieci, to właśnie one będą przekonywać właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach. Zadaniem dzieci będzie stworzenie tabliczek zawierających rysunki i hasła, związane z utrzymaniem należytego porządku podczas spaceru z psem. Następnie dzieci wraz z Lwem Honorkiem przemaszerują po najbardziej zanieczyszczonych osiedlowych uliczkach i skwerach, pozostawiając na trawnikach przygotowane wcześniej tabliczki.Obecnie za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów prawa w tym względzie grozi kara grzywny od 20 do 500 zł.

PetroNews jest patronem medialnym akcji, w związku z tym prosimy o wpisywanie komentarzy lub przesyłanie na nasz KONTAKT Waszych propozycji rozwiązania problemu zalegających odchodów na płockich trawnikach. Czy jest to większa ilość śmietniczek? A może darmowe woreczki i rękawiczki? Czekamy na Wasze opinie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. milena says:

    Lepiej by było gdyby dzieci zachęcały matki do sprzątania po swoich dzieciach !! i ich kupy za „drzewkiem” też sprzątały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU