REKLAMA

Dworzec wkrótce zacznie się zmieniać. Wykonawca wybrany

REKLAMA

Co prawda do jutra Rynex czeka jeszcze na ewentualne protesty, ale wykonawca jest już właściwie pewny. Firma, która zaoferowała najniższą kwotę, wykona renowację dworca kolejowo-autobusowego.

Jak już pisaliśmy, najniższą kwotę, ok. 15 milionów złotych, zaproponowała firma Wixbud ze Słupna, specjalizująca się w produkcji betonu, ale i w usługach budowlanych, transportowych i wynajmie sprzętu budowlanego. Na swoim koncie ma już m.in. przebudowę budynku wielorodzinnego przy Kwiatka 51, przebudowę kamienicy przy Grodzkiej 9 czy budowę osiedla domów jednorodzinnych w Gulczewie. Firma jest także wykonawcą rozbudowy hotelu „Starzyński” w Płocku.

Jeśli do jutra nie wpłynie żaden protest, prawdopodobnie w poniedziałek zostanie podpisana umowa z wykonawcą i za około dwa tygodnie rozpocznie się oczekiwana przez większość płocczan inwestycja. W nowym dworcu pasażerowie będą mogli oczekiwać na połączenia późną jesienią.Warto przy tym wspomnieć, że stary dworzec całkiem nie zniknie. Napis „Dworzec kolejowy” zostanie przekazany do warszawskiego muzeum. Wykonawca będzie miał za zadanie zdemontowanie liter w stanie nienaruszonym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU