REKLAMA

Dworzec rośnie w imponującym tempie [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji (jeśli nie najbardziej) nabiera kształtów i… kolorów. Zieleń można zauważyć już z daleka, jadąc ulicą Chopina, a okazałą bryłę dworca widać także w nowej, dobudowanej części.

Od naszej ostatniej wizyty na placu budowy wizualnie zmieniło się sporo, choć nadal trwają prace, związane z powstawaniem dachu oraz przy fasadach nowego budynku. Jednak zielone elementy zadaszenia wiaty przystankowej zajmują już znacznie większą powierzchnię, wyznaczając strefę, którą zajmować będą pasażerowie, oczekujący na przyjazd autobusu. Warto przypomnieć, że dzięki temu zadaszeniu będzie można przejść suchą stopą i głową od budynku dworca do samego autobusu, co na płockim dworcu jest nowością.

Przypomnijmy, że przygotowania do prac przy dworcu PKP zaczęły się w 2012 roku. Urząd Miasta przekazał inwestycję do spółki Rynex. 1/3 kosztów przebudowy pochodzi ze spółki, reszta (10 mln zł) to nisko oprocentowana pożyczka z Instrumentu Jessica, którą płockiej spółce udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Nowy dworzec w barwach zieleni buduje firma Wixbud ze Słupna za 15 milionów złotych. Według planu, dworzec zostanie ukończony do 30 listopada br.Zobaczcie, jak wygląda teraz plac budowy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU