REKLAMA

Dwóch kolejnych kierowców zatrzymanych za przekroczenie prędkości

REKLAMA

W środę dwóch kolejnych kierowców zostało zatrzymanych przez grupę Speed. Za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej „50” na obszarze zabudowanym, otrzymali wysokie mandaty oraz punkty karne.

Jak podkreśla policja, jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest niezmiennie nadmierna prędkość. Mimo tego, wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. A przecież łatwo przewidzieć, że im szybciej jedziemy, tym m.in. dłuższa jest droga hamowania i brak jest kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku.

Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy Speed, zwracają na prędkość kierowców szczególną uwagę. W środę, 28 kwietnia, podczas patrolowania dróg krajowych zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnym kierowcom. Powodem było ponad dwukrotnie przekroczenie dozwolonej „50” na obszarze zabudowanym.– Pierwsza kontrola została przeprowadzona przez mundurowych wobec 24-latki kierującej oplem, która w miejscowości Wola w powiecie płońskim, pędziła swoim oplem na obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Po kilki godzinach, tym razem w miejscowości Kobylniki, za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej „50” uprawnienia stracił 27-letni obywatel Ukrainy. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości mundurowi nałożyli na amatorów szybkiej jazdy wysokie mandaty oraz 10 pkt karnych – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Policjanci przypominają również, że jeśli osoba, której zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania uprawnień wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. obywatelowi ukrainy says:

    też zabrali prawko? jak to działa?

    • Xyz says:

      Niedawno oglądałem uwaga pirat na TVN. Zatrzymali Czecha który też przekroczył o 50 w terenie zabudowanym prędkość busem. Dostał mandat i zatrzymali prawko za pokwitowaniem na 72 godziny u nas 24 h

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU