REKLAMA

Dwie stłuczki przed południem. Policja przestrzega: taka pogoda jest zdradliwa

REKLAMA

W poniedziałkowe południe na płockich drogach miały miejsce dwie kolizje: pierwsza na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Chopina, druga na ul. Gwardii Ludowej, tuż obok stacji Statoil. Policja przestrzega: taka pogoda jest zdradliwa, należy zdjąć nogę z gazu.

Piękna pogoda i dobra widoczność na drodze skłaniają do agresywnej i szybszej niż zwykle jazdy. Lecz „szarżowanie” często bywa ryzykowne, czego przykładem są dwa wypadki, które miały miejsce na płockich ulicach przed południem. Na szczęście obyło się bez ofiar. – Zdarzenia zostały zaklasyfikowane jako niegroźne kolizje – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Nikomu nic się nie stało, a samochody szybko zostały usunięte z drogi.

PowiązaneTematy

[quote]Prowadzenie samochodu podczas upału jest niezwykle męczące. Dlatego ważne, by planując dłuższą podróż pamiętać także o postojach, podczas których odpoczniemy – Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku[/quote]

Policja apeluje o rozwagę i uwagę. – Kierowcy, widząc świecące słońce i bezchmurne niebo wciskają pedał gazu, stwarzając niebezpieczeństwo – stwierdził Piasek. – Ważne, by nie dać się ponieść emocjom – dodaje. Policja radzi też, by planować każdą dłuższą podróż. – Prowadzenie samochodu podczas upału jest niezwykle męczące. Wówczas łatwo o błędy i spowodowanie kolizji. Dlatego ważne, by planując dłuższą podróż pamiętać także o postojach, podczas których odpoczniemy – powiedział rzecznik płockiej policji.