REKLAMA
REKLAMA

Dwaj rozbójnicy złapani w Brudzeniu

REKLAMA

Na trzy miesiące zostali aresztowani dwaj mężczyźni, którzy w minioną niedzielę w Brudzeniu napadli na obywatela Ukrainy i ukradli mu pieniądze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 kwietnia. 30-letni mieszkaniec Ukrainy, który przyjechał do Brudzenia w celach zarobkowych (uczył się obróbki kamienia u jednego z przedsiębiorców), został napadnięty i pobity przez dwóch mężczyzn.

Kilka minut po zgłoszeniu, funkcjonariusze z Brudzenia zauważyli idących ulicą dwóch mężczyzn, z których jeden miał ślady krwi na twarzy. Policjanci postanowili sprawdzić, czy mężczyźni nie mają związku z tym pobiciem. Jeden z mężczyzn został zatrzymany, natomiast drugi podjął próbę ucieczki, jednak – w wyniku pościgu – również został schwytany.

PowiązaneTematy

– W czasie wykonywania przez policjantów czynności związanych z zatrzymanymi, na posterunku pojawił się również pokrzywdzony, który rozpoznał zatrzymanych – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Obywatel Ukrainy był dotkliwie pobity i na posterunku zaczął tracić przytomność. Kierownik posterunku udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy, wezwał również karetkę pogotowia, która zabrała pobitego do szpitala – dodał.

Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy pokrzywdzonego. Jak się okazało, złodzieje to mieszkańcy Brudzenia w wieku 39 i 37 lat. Sąd Rejonowy w Płocku 29 kwietnia zapoznał się z zebranymi w tej sprawie materiałami, a po przesłuchaniu zatrzymanych podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.