Dwa wypadki, jedna przyczyna

REKLAMA

W poniedziałek płoccy policjanci interweniowali przy dwóch wypadkach. Przyczyną obydwu zdarzeń był  brak respektowania zasad pierwszeństwa przejazdu. Tego dnia doszło też do dziewięciu kolizji.

3 czerwca doszło do dwóch wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce w Brodach Dużych (gm. Mała Wieś) około godziny 15.40.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 67-letni kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i zderzył się z 25-letnim kierującym samochodem marki Kia, poruszającym się drogą krajową nr 62 – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, Oficer Prasowy KMP w Płocku.

Z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony 25-latek kierujący kią.

PowiązaneTematy

Do kolejnego wypadku doszło w Płocku na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Sienkiewicza o godzinie 18.40. Tym razem kierowca volkswagena podczas wykonywania lewoskrętu na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście. W wypadku motocyklista doznał obrażeń niezagrażających życiu, jednak musiał zostać przewieziony do szpitala.

Zderzenie osobówki z motocyklistą. Utrudnienia na Kilińskiego

– Pamiętajmy, o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego – apelują policjanci.

W poniedziałek policjanci odnotowali też 9 kolizji, z czego tylko 1 miała miejsce na obszarze powiatu. Funkcjonariusze tego dnia również zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna kierujący oplem, z ponad jednym promilem alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany w Wyszogrodzie.