REKLAMA

Trzy wypadki, 20 kolizji, 5 nietrzeźwych kierowców, 1 pod wpływem narkotyków [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

Dwa wypadki, w tym jeden śmiertelny, 20 kolizji, 5 kierowców pod wpływem alkoholu, 8 osób zatrzymanych za posiadanie środków odurzających i kierowca, który pod ich wpływem kierował autem w Grabinie – to bilans minionego weekendu w Płocku i powiecie płockim.

To był niezmiernie intensywny dla policji weekend. Do Płocka na festiwal przyjechało kilkadziesiąt tysięcy osób, choć sami policjanci określają tegoroczną edycję Audioriver jako spokojną. Niemniej, doszło do kilku incydentów, choć, oczywiście, nie wszystkie związane były z festiwalem.

  • 26 lipca w miejscowości Nowy Reczyn włamano się do pojazdu, z którego skradziono laptop.
  • 27 lipca w Płocku przy ul. Rybaki skradziono plecak, w którym znajdował się m.in. telefon komórkowy i dokumenty tożsamości. Wartość strat to ponad 4 tys. zł.
  • 28 lipca w Płocku przy ul. Dobrzykowskiej z domku na terenie ogródków działkowych skradziono elektronarzędzia i sprzęt AGD o łącznej wartości ponad 1 tys. zł.
  • 28 lipca w Płocku przy ul. Rybaki skradziono kluczyk od pojazdu marki Skoda.
  • 28 lipca w Płocku przy ul. Rybaki skradziono z saszetki telefon i pieniądze wraz z dokumentami. Łączna wartość strat to ponad 8 tys. zł.
  • 28 lipca w Płocku przy ul. Mickiewicza doszło do uszkodzenia okien i drzwi, poprzez wybicie szyb. Wartość strat wyceniono na 6 tys. zł.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali również 8 osób za posiadanie środków odurzających. W miejscowości Grabina policjanci zatrzymali kierującego samochodem, który był pod wpływem środków odurzających.

– Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii: Kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. W przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji.

Na drogach nie zabrakło też nietrzeźwych kierowców, którzy zostali zatrzymani przez policję w: Płocku na al. Piłsudskiego i al. Armii Krajowej oraz w miejscowościach Sikórz, Borowice i Nowa Biała.

Niestety, jak już informowaliśmy, w weekend doszło również do wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym.

Do pierwszego z nich doszło 26 lipca około godz. 17.50 w miejscowości Grabowiec (gm. Słubice).

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu kierującemu fordem. W wyniku zderzenia, kierujący fordem oraz pasażerka przewiezieni zostali do szpitala – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Wypadek w gminie Słubice. Dwie osoby przewiezione do szpitala, droga zablokowanaDrugie zdarzenie, ze skutkiem śmiertelnym, miało miejsce w niedzielę, 28 lipca, ok. godz. 15.30 w miejscowości Bończa (gm. Słubice). Kierowca volvo wjechał tam w trójkę rowerzystów i ranił dwie kobiety oraz mężczyznę. Niestety, pomimo podjętych czynności ratujących życie, 61-letni mężczyzna zmarł.

Nie żyje uczestnik wypadku w gminie Słubice

Aktualizacja

Jak poinformowała mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, podczas weekendu miał miejsce również trzeci wypadek, do którego doszło 27 lipca.

– W miejscowości Warszewka (gm. Drobin) kierująca fiatem, chcąc uniknąć zderzenia z lisem, zjechała z drogi i wjechała w pole. Pasażerka doznała obrażeń, które nie zagrażają jej życiu – wyjaśnia Marta Lewandowska.

Gdzie radar?
29 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 6-14 DK10 oraz DK60.

Trzeźwość na drogach

29 lipca od rana na drogach powiatu płockiego oraz na terenie Płocka policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU