Duży pożar w środku lasu. Spłonęło pół hektara…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak ostrzegają strażacy, ściółka w lesie jest mocno wysuszona, co prowadzi często do pożarów. Tak stało się w Grzybowie (gm. Słubice), w którym ogień wybuchł w środku lasu, niszcząc doszczętnie roślinność.

Do pożaru doszło w środę, 19 lipca, w godzinach popołudniowych.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy pożar ściółki leśnej, który objął teren ok. 0,5 ha – informują strażacy z OSP KSRG Słubice. – Pożar zlokalizowany był dość głęboko w lesie i podanie wody wymagało budowy kilkuset metrowej linii – wyjaśniają.

W akcji gaszenia pożaru pomagał również zastęp z OSP Gąbin, z którego ratownicy z tłumicami przystąpili do przyłapania występujących jeszcze miejscami płomieni, a także ratownicy z JRG nr 2 w Płocku. Strażacy, po zlikwidowaniu ognia, musieli jeszcze przelewać miejsca pożaru oraz terenu bezpośrednio mu przyległego. Po przelaniu pogorzeliska teren został ponownie sprawdzony.

– Prosimy o zachowanie ostrożności w lasach oraz zwracanie uwagi na to co dzieje się dookoła nas. Zauważenie dymu lub ognia w lesie albo jego okolicy należy niezwłocznie zgłosić pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej – 998 – apelują strażacy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji