REKLAMA

Duży pożar w powiecie płockim. Seniorka straciła dom [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W czwartek wieczorem doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Grzybów (gmina Słubice). Pożar wywołało uszkodzone przyłącze elektryczne. Dom straciła starsza kobieta.

21 stycznia wieczorem dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o dużym pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Słubice.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy cały budynek objęty ogniem. W znacznej części posiadał on konstrukcję drewnianą. W budynku zamieszkiwała samotnie starsza kobieta, która ewakuowała się przed przybyciem służb. Kobieta była bardzo poruszona, w związku z czym została otoczona opieką przez ratowników, a następnie rodzinę – relacjonują strażacy ochotnicy.

Do budynku doprowadzony był prąd, a uszkodzone przyłącze spadło na metalowe ogrodzenie, co powodowało iskrzenie. Po szybkim rozpoznaniu oraz potwierdzeniu braku napięcia, ratownicy przystąpili do działań.

fot. OSP Słubice

– W pierwszej fazie rozwinięte zostały trzy linie gaśnicze w natarciu, a ratownicy najbliżej budynku pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W trakcie działań otrzymaliśmy informację o znajdującej się w budynku butli z gazem, której położenie było na początku nieznane. Po kilkunastu minutach udało się przyłapać płomienie, co spowodowało, że pożar był kontrolowany przez ratowników. Dodatkowym zagrożeniem był murowany komin, który był niestabilny i groził zawaleniem – relacjonuje przebieg akcji OSP Słubice.W trakcie działań strażaków ochotników na miejsce dotarły zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, policja oraz zakład energetyczny. Udało się również zlokalizować i wynieść butlę z gazem oraz częściowo zburzyć komin, tak, aby stanowił mniejsze zagrożenie.

fot. OSP Słubice

Następnie ratownicy przystąpili do przelewania pogorzeliska oraz rozbiórki elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie. Podczas tych prac natrafiono jeszcze na wiele zarzewi ognia, które zostały zduszone. Pracownicy zakładu energetycznego zdemontowali przyłącze, które zwisało nad drogą.

Budynek oraz jego wyposażenie zostały doszczętnie spalone i nie nadają się do dalszego zamieszkania. Starszą kobietą zaopiekowała się rodzina. Strażacy zakończyli działania późno w nocy.

fot. OSP Słubice
fot. OSP Słubice
fot. OSP Słubice

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Daw says:

    Zbieramy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU