REKLAMA

Dużo utrudnień dla kierowców: na Tysiąclecia, Kilińskiego, Królewieckiej, Jachowicza…

REKLAMA

Jak informuje Urząd Miasta Płocka, kierowców przejeżdżających przez Płock czeka test cierpliwości. Sporo ulic będzie nieprzejezdnych, wyznaczone zostaną objazdy.

Ulica Królewiecka

Od czwartku, 19 września, nie ma już przejazdu przez odcinek ul. Królewieckiej.

– Wykonawca nowej kamienicy (budowanej na zlecenie Agencji Rewitalizacji Starówki obok Nowego Rynku) przyłącza do budynku różne instalacje – informuje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej płockiego ratusza. – Objazd w kierunku ul. 3 Maja jest stosunkowo prosty i prowadzi przez Nowy Rynek. Objazd w kierunku ul. Bielskiej jest nieco trudniejszy. Można dojechać do niej przez parking na Nowym Rynku lub przez Al. Jachowicza – tłumaczy.

Jak dodaje, wykonawca ma zgodę na zajęcie tego odcinka ul. Królewieckiej do 18 października, ale deklaruje, że wykona wszystkie instalacje szybciej, bo w przeciągu dwóch tygodni.

Ulica Tysiąclecia

Na czwartek, 26 września, w godzinach po porannym szczycie zaplanowano całkowite zamknięcie skrzyżowania ul. Tysiąclecia i ul. Bielskiej.

– Skrzyżowanie to ulegnie przebudowie, przybędzie np. prawoskręt z ul. Tysiąclecia w ul. Bielską – informuje Hubert Woźniak.

Objazd poprowadzi ul. Obrońców Westerplatte i Al. Jachowicza. Dla kierowców wyjeżdżających ze starówki, zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Bielskiej z Al. Jachowicza i Kobylińskiego.

– Obok hotelu Petropol, dla wyjeżdżających ze Starego Miasta są trzy pasy: lewoskręt, prawoskręt i pas do jazdy na wprost. Zmiana będzie polegała na tym, że pas do jazdy na wprost będzie teraz jednocześnie lewoskrętem, prowadzącym w Al. Kobylińskiego – tłumaczy Hubert Woźniak.

Nadal możliwy będzie dojazd do bloków przy ul. Bielskiej i Piasta Kołodzieja, dojechać będzie można również do posesji przy ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego. Od 10 października można będzie dojechać ul. Tysiąclecia od Łukasiewicza do ul. Przemysłowej.Plany zakładają jednak zmianę kierunku ruchu. Po Tysiąclecia będziemy jeździć jednym pasem od ul. Łukasiewicza do ul. Rembielińskiego i Przemysłowej.

Prace nad przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z ul. Bielską potrwają dwa miesiące, do końca listopada.

Al. Kilińskiego i Al. Jachowicza

30 września lub w pierwszych dniach października firma zajmująca się kompleksową przebudową al. Kilińskiego całkowicie zamknie odcinek sąsiednich Al. Jachowicza.

– Przejazdu nie będzie od łącznika z ul. 3 Maja i 11 listopada do skrzyżowania z al. Kilińskiego. W pierwszych kilku dniach nie będzie także wyjazdu z łącznika na Al. Jachowicza. Objazd poprowadzi głównie ul. 3 Maja. Niewykluczone, że na odcinku od łącznika do al. Kilińskiego ulica ta będzie jednokierunkowa. Samochody osobowe będą mogły jechać objazdem przez ul. 11 listopada i rondo Dmowskiego – objaśniają w ratuszu.

Prace nad budową kanalizacji i przebudową jezdni w al. Jachowicza potrwają dwa miesiące, do końca listopada.

Most Legionów Piłsudskiego

Dobrą wiadomością jest, że kończy się remont Mostu Legionów Piłsudskiego. Według planów, 30 września będzie już przejezdny, jednak należy pamiętać, że do maja 2020 potrwa remont al. Kilińskiego. W związku z tym, z mostu trzeba będzie pojechać ul. Mostową do pl. Narutowicza i z ul. Kościuszki wjechać w ul. 1 Maja.

Przez jakiś czas możliwy będzie również dojazd przez skrzyżowanie ul. Mostowej z al. Kilińskiego, a następnie ul. Norbertańską w stronę Grabówki i Podolszyc. Także przez jakiś czas będzie możliwy dojazd do skrzyżowania al. Kilińskiego z ul. Kolegialną i Wyszogrodzką. Wówczas możemy wjechać w ul. Wyszogrodzką, a następnie na wysokości skrzyżowania tej ulicy z ul. Batorego zawrócić i wjechać w ul. 4 Pułku Strzelców Konnych i dotrzeć do ul. Sienkiewicza (kiedyś taki manewr wykonywały autobusy linii nr 20).

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Mila says:

  Jeszcze tak rozkopanego plocka to nie było

 2. gość says:

  Błagam – niech ktoś mi przetłumaczy to zdanie:
  „całkowicie zamknie odcinek sąsiednich Al. Jachowicza
  „Przejazdu nie będzie od łącznika z ul. 3 Maja i 11 listopada do skrzyżowania z al. Kilińskiego.”
  zamkną aleje od 11 listopada do Kilińskiego?

  • Katia says:

   dzwon do ratusza niech z platformerskiego na ludzki to ogarną.

   • X says:

    gratulacje do Pani – pokaz poziomu nienawiści wywołany przez PIS

   • Max says:

    ” – objaśniają w ratuszu” nie doczytałeś? Słusznie Katia ujęła, że to nie słowa dziennikarza a platformersa. A ty z Innowrocławia, czy z Płocka? Tak pytam…

 3. Anonim says:

  WOŻNIAK opanuj swoje głupoty!

 4. Anonim says:

  A ulica Warszawska miała być skończona 15 września ! Co się stało?Jak „WODOCIĄGI” zawaliły!!!!!!!!!!!!
  spółka miejska pana PREZYDENTA TEREBUSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pan Terebus aut!!!!!!!!!!1

 5. Anonim says:

  Tak działa ‚MAESTRO” TEREBUS.
  Pozdrawiam.

 6. Ja444 says:

  Trochę tego dużo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU