Dużo deszczu i zagrożenie. Na razie podtopieniami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Synoptycy prognozują znaczne i ciągłe opady deszczu, które rozpoczną się już dzisiaj i potrwają przez ok. trzy dni. Właśnie dlatego Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwych podtopieniach.

Opady o natężeniu umiarkowanym i silnym (suma dobowych opadów może wynieść od 80 do 120 mm) spodziewane są głównie na południowym wschodzie kraju, jednak, według prognozy, od 15 maja strefa opadów może rozszerzyć się m.in. na województwo mazowieckie, gdzie może wynieść do 40 mm w ciągu doby.

Według Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, spodziewane opady nie powinny w najbliższych dniach spowodować zagrożenia na głównych rzekach naszego województwa, ale mogą wywołać liczne lokalne podtopienia, przepełnienia wodą zagłębień bezodpływowych, melioracji, kanalizacji, rowów przydrożnych oraz lokalnych mniejszych rzek. Dlatego Centrum prosi o zabezpieczenie przed zalaniem lub zatopieniem posiadanego (administrowanego) mienia oraz substancji zagrażających środowisku.

Jak poinformował Starosta Płocki, dziś rano poziom wody w Kępie Polskiej wynosił 250 cm, natomiast w Wyszogrodzie 330, co oznacza, że Wisła w powiecie pozostaje na poziomie średnim.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji