Dużo atrakcji na przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego

REKLAMA

Zbliża się wyjątkowa okazja, by odwiedzić płocki bulwar nad Wisłą. Pomimo, że większość terenu jest rozkopana, to między mostem Legionów Piłsudskiego a przystanią Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego jest dostępny. Za parę dni odbędzie się tam otwarcie sezonu wioślarskiego i Dzień Olimpijczyka. Organizatorzy przygotowali z tej okazji sporo atrakcji.

5 maja w przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego na bulwarze nad Wisłą odbędzie się otwarcie sezonu wioślarskiego połączone z Dniem Olimpijczyka. Z tej okazji można również przespacerować się po jedynym nierozkopanym fragmencie bulwaru.

PowiązaneTematy

Uroczystość będzie podzielona na dwie części. We fragmencie oficjalnym odbędzie się między innymi otwarcie sezonu wioślarskiego i odsłonięcie pamiątkowej tablicy Juliusza Kawieckiego. Część rozrywkowo-sportowa będzie obfitowała w wiele atrakcji dla zgromadzonych.

Plan imprezy:

  • Część oficjalna – wystąpienia, wręczenie sztandaru dla Płockiego Klubu Olimpijczyka, wręczenie medali i dyplomów, Apel Olimpijski, otwarcie sezony wioślarskiego, odsłonięcie pamiątkowej tablicy Juliusza Kawieckiego, wystawa zdjęć „Od Zulusów do Igrzysk Olimpijskich”.
  • Część rekreacyjno-sportowa – regaty wioślarskie zawodników wyczynowych i mastersów, konkurs wiedzy olimpijskiej, zawody na ergometrach wioślarskich, konkursy sprawnościowe, spacer statkiem po Wiśle, spotkanie z olimpijczykami, występ orkiestry Zespołu Szkół Technicznych.

Organizatorzy podkreślają, że to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali na ten dzień. Impreza rozpocznie się 5 maja o godzinie 10 na przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego (ul. Juliusza Kawieckiego 1a).

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.