REKLAMA

Duże pieniądze na placówki edukacyjne. Przedszkole nr 17 bez decyzji?

REKLAMA

Betonowe, nierówne boisko to już tylko wspomnienie. Przy Szkole Podstawowej Nr 12 kończy się remont sportowej nawierzchni. A co z resztą płockich placówek? O tym mówił prezydent Andrzej Nowakowski na zwołanej konferencji prasowej. O przedszkolu nr 17, które wciąż czeka na decyzję w sprawie siedziby, nie chciał jednak rozmawiać.

fot. UMP

12 lipca prezydent Andrzej Nowakowski wraz z wiceprezydentem Jackiem Terebusem spotkali się na konferencji prasowej, by podsumować wydatki inwestycyjne na remonty płockich placówek, które są wykonywane w wakacje. W tym roku miasto wydało na nie ponad 14 mln złotych.

– Zaprosiliśmy dzisiaj państwa do Szkoły Podstawowej nr 12, a właściwie na boiska, które są realizowane przy szkole – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Zakres prac jest dużo większy. Chcieliśmy dziś powiedzieć o tym, że pomimo, iż uczniowie maja wakacje, to w naszych szkołach, przedszkolach trwają różnego rodzaju prace, które mają charakter remontowo-inwestycyjny, po to, by we wrześniu dzieci i młodzież mogły przystąpić do nauki w placówkach, które będą jeszcze lepiej przystosowane do tego – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. UMP

Inwestycja przy SP nr 12 jest jedną z większych, jej koszt to blisko 3 mln złotych. Prezydent wspomniał także o przebudowie Miejskiego Przedszkola nr 3, której koszt sięgnie prawie 7 mln złotych, pracach przy SP 15 i Przedszkolu nr 15.

–  Jeśli chodzi o prace inwestycyjne, jest to kwota sięgająca ponad 14 mln złotych – oznajmił prezydent Nowakowski. – Do tego trzeba dodać także prace, które wykonują sami dyrektorzy. Są to prace zarówno remontowe, jak i związane z zakupami inwestycyjnymi. To prawie dodatkowe 3 mln złotych – dodał.



Niestety, żaden z tych kosztorysów nie obejmuje Miejskiego Przedszkola nr 17, o którego modernizację walczą mieszkańcy Wielkiej Płyty.

– W tej chwili nie mówimy o przedszkolu nr 17 ani o dostosowaniu Szkoły Podstawowej nr 3 na potrzeby przedszkola. Cały czas trwają prace koncepcyjne. W tych kwotach nie ma tych działań – mówił włodarz miasta.

fot. UMP

Wiceprzewodniczący Jacek Terebus dodał, że w czerwcu zebrała się komisja w sprawie przedszkola na Wielkiej Płycie, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Jest na etapie powstawania szczegółowej koncepcji, która ma być przedstawiona na sierpniowej Sesji Rady Miasta Płocka (29 sierpnia). Powstają aktualnie wyliczenia, ile będzie kosztować ewentualna adaptacja, a ile kosztowałoby nowe przedszkole. Dodatkowo, odbędą się spotkania z mieszkańcami i z rodzicami.

Prezydent Andrzej Nowakowski zaznaczył, że Miejskie Przedszkole 17 jest najmniej oblegane wśród płockich placówek. 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU