Duże Pe zaprasza na płocką imprezę [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już za dwa tygodnie na płockiej plaży odbędzie się największa impreza dla miłośników reggae. Reggaeland 2014 poprowadzi raper Duże Pe, który filmowo zaprasza na płocką plażę.

Duże Pe, właściwie Marcin Matuszewski, znany również jako Pan Duże Pe i Grande Pe, to 33-letni polski raper, freestyleowiec, DJ, autor tekstów, ale także dziennikarz i promotor muzyczny. Był laureatem drugiej edycji Wielkiej Bitwy Warszawskiej, a w 2011 roku zajął 28. miejsce na liście 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Występuje i nagrywa solowo oraz w ramach zespołów Masala i Senk Że. W przeszłości związany był również z grupami Cisza & Spokój oraz Banda Tre.

Festiwal muzyki reggae na płockiej plaży odbędzie się w tym roku 11 i 12 lipca. Wystąpią między innymi: The Skints, Mo’kalamity & The Wizards, Train To Roots, Iration Steppas Official and Tena Stelin, Maroon Town, dreadsquad, Kasia Malenda i Blackout Ja, Natural Dread Killaz czy TaLLib& D’Roots Brothers.

Pomysł stworzenia festiwalu muzyki reggae narodził się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w 2006 roku i przez cztery kolejne lata projekt był z powodzeniem realizowany. W 2010 roku organizacja festiwalu została przekazana zewnętrznej agencji, która zrealizowała go według własnej koncepcji. W roku 2011 festiwal miał się nie odbyć, ale determinacja jego miłośników doprowadziła do zorganizowania Underground Reggaeland. Po tej imprezie powstało Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture”, które w 2014 r. wspiera Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Urząd Miasta Płocka w organizacji Festiwalu. W 2012 roku organizacja wydarzenia znów została powierzona POKiS, wówczas na płockiej plaży pojawiło się ponad 11 tysięcy fanów reggae. Tym samym Reggaeland stał się największym festiwalem reggae w Polsce.

PetroNews jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji