Duża inwestycja, a przy okazji… ważny łącznik

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przy ul. 3 Maja powstaje apartamentowiec. Chociaż jest to inwestycja ciekawa sama w sobie, płocczan zainteresuje z powodu infrastruktury, która zostanie wykonana przy okazji tej budowy…

Przy ul. 3 Maja powstaje apartamentowiec, wykonywany przez firmę Omega Developer. Podjedziemy do niego od strony Al. Jachowicza, a wyjechać będziemy mogli od strony ul. 3 Maja. Co w tym dziwnego?

Wizualizacja Omega Developer

Wizualizacja Omega Developer

Otóż obecnie nie ma możliwości przejechania tą drogą, chociaż część infrastruktury istnieje. Taki skrót byłby niezmiernie ważny dla kierowców, którzy czekają czasem po kilkanaście minut na możliwość skrętu w lewo z ul. 3 Maja w al. Kilińskiego. Mogliby z 3 Maja wyjechać prosto na Al. Jachowicza i to łatwiej, bo na rondzie.

Z wizualizacji dostępnych na stronie wykonawcy wynika, że przewidziane jest przebicie do ul. 3 Maja.

– To prawda, przy okazji budowy apartamentowca, zostanie wykonany łącznik Al. Jachowicza z ul. 3 Maja – potwierdza Roman Wilanowski, prezes Omega Developer. – Podpisaliśmy umowę z Prezydentem Płocka, za pośrednictwem Miejskiego Zarządu Dróg, zgodnie z którą zobowiązujemy się do pokrycia kosztów wykonania łącznika w ramach inwestycji, natomiast rondo w ul. 3 Maja zrealizuje Urząd Miasta Płocka. Przy apartamentowcu zostaną wykonane także miejsca parkingowe – dodaje prezes Omega Developer.

Obecnie istniejący fragment przyszłego łącznika

Obecnie istniejący fragment przyszłego łącznika

Kiedy możemy spodziewać się realizacji tej inwestycji? – Zakończenie przewidziane jest na koniec 2017 – początek 2018 roku – wyjaśnia Roman Wilanowski.

Powstający apartamentowiec będzie miał od czterech do siedmiu kondygnacji i oferował mieszkania o powierzchni od 34 m2 do prawie 120 m2. Parter budynku przeznaczony będzie pod funkcje usługowe i handlowe, np. drogerię, kawiarnię, bank czy gabinet lekarski. Wejścia do powierzchni usługowych przewidziano od strony Al. Jachowicza.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji