REKLAMA

Drzewo upadło na namioty obozu harcerskiego

REKLAMA

Silny wiatr przewrócił drzewo na namioty harcerzy, którzy rozbili swój obóz w Budach Lucieńskich, niedaleko Gostynina. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór, 16 lipca, w miejscowości Budy Lucieńskie, nad jeziorem Lucień w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym.

Złamane w wyniku nawałnicy drzewo przewróciło się na jednym z podobozów, w ramach Zgrupowania Obozów Hufca ZHP Konstantynów. Przebywało tam kilkanaścioro dzieci i zarówno one, jak i pozostałe osoby, zostały niezwłocznie ewakuowane spod namiotów.

– Dzieci i młodzież, głównie z terenu gmin Konstantynów Łódzki i Lutomiersk oraz Brzeziny, spędzili noc w zadaszonych pomieszczeniach, pod opieką swoich wykwalifikowanych wychowawców. Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna, a także inne służby ratunkowe. Jedna z uczestniczek została przebadana przez lekarzy z karetki pogotowia (nie stwierdzono u niej żadnych obrażeń) – informują w Hufcu ZHP Konstantynów.Jak zapewniają, wszyscy uczestnicy podobozu byli pod opieką psychologów. Dzieci są w dobrym stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

– Cała kadra obozu wykazała się wzorową sprawnością działania w trakcie ewakuacji. Zgrupowanie Obozów Hufca ZHP Konstantynów zostało przygotowane z dużą starannością pod względem bezpieczeństwa uczestników, a także zgodności z wymogami dotyczącymi wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Podkreślamy, że nikomu nic się nie stało, a uczestnicy obozu już biorą udział w kolejnych zaplanowanych przedsięwzięciach programowych – zaznaczyli w komunikacie organizatorzy obozu harcerskiego.

Ubiegłej doby, w wyniku intensywnych burz i ulew, strażacy interweniowali ponad sto razy na terenie całego kraju.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU