Druga „schetynówka” otwarta

REKLAMA

Przebudowa Jana Pawła II została oficjalnie zakończona. Położono nowy asfalt, powstało rondo oraz dedykowane prawo- i lewoskręty. Cała inwestycja kosztowała ponad 7 mln złotych.

Remont obejmował 3,5-kilometrowy odcinek alei Jana Pawła II ze skrzyżowaniami z ulicami Wyszogrodzką i Czwartaków przy Galerii Mazovia i Auchan. Powstały: rondo, dodatkowe prawo- i lewoskręty, zmodernizowano także infrastrukturę elektroenergetyczna, sanitarną i telekomunikacyjną. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln złotych, z czego prawie 3 miliony złotych pochodziło z dotacji z budżetu państwa. To druga tzw. „schetynówka” w Płocku. Pierwszą inwestycją tego typu była odnowiona ulica Obrońców Płocka 1920 r., którą otwarto przed rokiem.

PowiązaneTematy

We wtorek nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanego skrzyżowania na Podolszycach. Wziął w nim udział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski i wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. – To już druga „schetynówka” w Płocku – powiedział prezydent. – Ta modernizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i płynność ruchu na Podolszycach – dodał.

W październiku 2013 minister administracji i cyfryzacji zatwierdził przedłożoną przez wojewodę mazowieckiego listę wniosków o dofinansowanie. – Na Mazowszu dotacje zostały przekazane na realizację 19 wniosków, dotyczących dróg powiatowych i 27 gminnych – podsumował Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. – Łącznie w 2013 roku w województwie mazowieckim wyremontowanych zostanie 140,5 km dróg za 102 mln zł, rząd przeznaczył na ten cel ponad 48 mln zł dofinansowania – podsumował wojewoda.