Drogowcy na Piłsudskiego. Trwa rozbiórka chodnika

REKLAMA

W czwartek, 31 października na Piłsudskiego trwa budowa wiaduktu. Obowiązuje nowa organizacja ruchu – prawy pas zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Na drogach spotkamy także strażników miejskich z fotoradarem.

Naprawy bieżące

– Dobrzykowska – naprawa zatoki przystankowej,

PowiązaneTematy

Al. Piłsudskiego

W poniedziałek, 28 października, nastąpi zmiana organizacji ruch w al. Piłsudskiego na jezdni południowej (kierunek do Warszawy). Dojdzie także do wyłączenia prawego pasa (zewnętrznego) od ul. Jesiennej do tymczasowego przejścia dla pieszy oraz wyłączenie lewego pasa w okolicach nawrotki.

We wtorek z kolei planowane jest wyłączenie dla ruchu pieszego chodnika wraz z jego rozbiórką na odcinku od przejścia dla pieszych przy ul. Jesiennej do przejazdu kolejowego. Drogowcy będą wykonywali przejazdy tymczasowe. Zaplanowane jest również wykonywanie ciepłociągu po stronie jezdni południowej i na parkingu przy Al. Piłsudskiego 46. W związku z tym we wtorek nastąpią przerwy w dostawie ciepła do budynków przy ulicy Dobrowolskiego, Gintera oraz Piłsudskiego w godzinach 8 do 20.

Zaplanowane jest także wykonywanie sieci energetycznej od stacji transformatorowej przy ul. Piaska do stacji transformatorowej na Międzytorzu. Ponadto trwają prace przygotowawcze związane z zamknięciem ruchu kolejowego, które odbędzie się w dniach 15-22 października.

Trasa Popiełuszki

Odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Trwa budowa drogi rowerowej na odcinku od ronda w Górach do ulicy Browarnej.

Udostępniono prawoskręt z ul. Wyszogrodzkiej na rondzie Wojska Polskiego oraz skrajny pas ruchu wokół wyspy centralnej. Przestały obowiązywać zwężenia jezdni. Nadal wyłączone z ruchu są zjazdy i wjazdy do CH Graniczna oraz wiadukt nad trasą Popiełuszki. Trwa budowa drogi rowerowej na odcinku od ronda w Górach do ulicy Browarnej.

Ulica Szpitalna

Remont drogi 562 na odcinku około 1,5 km. MZD apeluje o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu. Trwa remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych.

Ulica Kutnowska

Remont drogi na odcinku około 700 m od ulicy Gajowej w stronę ronda. W ramach prac trwa remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. MZD apeluje o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Fotoradar

Straż Miejska poinformowała, że fotoradar stanie dziś na ulicach:

– Grabówka,
– Szpitalna,
– Sierpecka,
– Przyszkolna.