REKLAMA

Drogowcy gotowi na mroźną zimę

REKLAMA

Przyjęło się mówić, że zima zaskakuje drogowców – co roku. Tym razem jednak służby miejskie uspokajają: jest pełna gotowość na przybycie zimy i śniegu. Drogowcy, tradycyjnie już, prezentują informator zimowego utrzymania dróg na terenie Płocka.

PowiązaneTematy

Jak podaje Miejski Zarząd Dróg w Płocku, kierowcy już na przełomie listopada i grudnia narzekali na śliskie nawierzchnie. Drogowcy interweniowali, zwalczając śliskość na jezdniach, mostach i wiaduktach. W gotowości są pługopiaskarki i pługi odśnieżne, które w razie potrzeby mogą wyjechać na płockie ulice. W dyspozycji MZD jest też ponad 500 ton soli drogowej oraz 2000 ton piasku.

Za odśnieżanie i utrzymanie przejezdności dróg publicznych oraz – w razie zaistnienia takiej potrzeby – dróg wewnętrznych należących do miasta, odpowiada MZD, a w jego imieniu zadania te realizuje Zakład Usług Miejskich Muniserwis. Współodpowiedzialny za akcję zima jest też Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka, który w szczególności odpowiada za odśnieżanie i utrzymanie chodników na terenie miasta, przejść dla pieszych i zatok oraz pętli autobusowych.

MZD odpowiada za odśnieżanie i utrzymanie przejezdności jezdni dróg należących do gminy w granicach administracyjnych Płocka. Całkowita długość dróg będących w zarządzie MZD wynosi prawie 290 km dróg publicznych i około 50 km dróg niepublicznych.

Spółka przypomina też o konieczności utrzymania odśnieżonego chodnika i dróg przy posesjach prywatnych. Odpowiedzialność za utrzymanie zimowe chodników, ciągów pieszych, schodów terenowych przylegających bezpośrednio do nieruchomości przebiegających przy obiektach handlowych, prywatnych, publicznych nieruchomościach spoczywa na zarządcy nieruchomości, wzdłuż której obiekt przebiega.Udostępniono także specjalny serwis internetowy, ilustrujący w oparciu o ortofotomapę Płocka kategorie zimowego utrzymania poszczególnych dróg w granicach administracyjnych miasta. Korzystanie z serwisu jest możliwe za pośrednictwem strony internetowej www.mzd-plock.eu i jest całkowicie bezpłatne. Serwis działa pod tym ADRESEM.

Uruchomiono także specjalny numer telefonu, pod którym przyjmowanie są zgłoszenia interwencyjne. Dzwoniąc tam usłyszymy także aktualne informacje o bieżącym stanie utrzymania dróg. Są to:

– (24) 364 01 49 – telefon całodobowy – dyspozytor MUNISERWIS
– (24) 364 01 34 – telefon czynny w godz. 8.00-15.00 – koordynator akcji ZIMA w MZD.

Budżet „Akcji Zima” jakim dysponuje Miejski Zarząd Dróg do końca grudnia 2014 roku to kwota 150 000 zł brutto.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU