REKLAMA

Droga wojewódzka nr 575 już po remoncie. Adam Struzik: „To było istotne dla naszego bezpieczeństwa”

REKLAMA

W piątek rano droga wojewódzka nr 575 na trasie Studzieniec-Grzybów została oficjalnie otwarta po gruntownym remoncie. Od teraz ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo oraz wpłynąć na komfort samego podróżowania. 

Droga nr 575 jest doskonałą alternatywą dojazdu mieszkańców regionu płockiego do Warszawy czy Modlina. Jednocześnie jest to również odcinek, który stanowi istotną rolę podczas powodzi (tak było w 1982 roku) – wykorzystywana jest wówczas do ewakuacji ludzi, zwierząt oraz dobytków. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, ich komfort jazdy oraz stan techniczny drogi, marszałek województwa mazowieckiego podjął decyzję o stopniowej jej modernizacji.

– Naszym planem od samego początku była modernizacja tej drogi w całości. Niestety, musieliśmy od niego odstąpić i zacząć realizować ją w etapach. Ta droga jest alternatywna dla drogi nr 62. Nie tylko łączy gminy wzdłuż Wisły, ale ma też ważne znaczenie strategiczne – podkreślał Adam Struzik.

Marszałek zapewnił, że samorząd województwa mazowieckiego będzie w dalszym ciągu modernizował drogę nr 575, tak, aby była ona wygodna i przede wszystkim bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Deklaruję, że nie jest to ostatnie słowo i obiecuję, że rok w rok będziemy prowadzić dalszy etap modernizacji. Robimy coś pożytecznego dla dobra innych wspólnot – zapewniał.W latach ubiegłych został już przebudowany odcinek od granicy Płocka (m. Jordanów) do Korzeniówki, łącznie z przejściem przez Dobrzyków i przebudową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 574 Dobrzyków-Gąbin na rondo.

Przebudowa odcinka Studzieniec-Grzybów, który wynosi 6,2 km, odbywała się w latach 2015-2016. Łączny koszt inwestycji wynosił 3.888.035 złotych. Władze gminy mają nadzieję, że wyremontowana droga stanie się dodatkowym bodźcem dla turystów, aby zachęcić ich do odwiedzenia tego terenu. Nie ukrywają, że od teraz będzie mieć ona kluczowe znaczenie w tworzeniu wizerunku gminy.

– Droga nr 575 jest dla nas niezwykle ważna z punktu gospodarczego. W niej tkwi ogromny potencjał na rozwój gminy – stwierdził Mirosław Kaczmarek, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Płocku.

Warto dodać, że to nie koniec zmian na tym odcinku drogi. Marszałek Adam Struzik przekazał dodatkową kwotę w wysokości 750.000 złotych, dzięki czemu etap trasy Studzieniec-Grzybów zostanie wydłużony o 1 km. W sumie łączna długość przebudowanego odcinka wyniesie 3,5 km.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU