Deszczowy weekend nie przeszkodził drifterom w rozegraniu 11. i 12. rundy Drift Masters GP. Na podium nie zabrakło przedstawicieli Budmat Auto Drift Team.

15 i 16 października na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku rozgrywał się Wielki Finał ligi Drift Masters Grand Prix. Już po raz drugi najlepsi drifterzy z Polski i Europy przyjechali do Płocka, gdzie specjalnie na potrzeby DMGP powstał asfaltowy tor.

Oprócz wyścigów drifterów, przygotowano konkursy dla kibiców: Na Najlepszy Transparent dopingujący swojego ulubionego kierowcę lub team, Na Najlepiej Przebranego Kibica, na Najbardziej Wyróżniający się Fanclub danego zespołu oraz wybory Miss Finału DMGP.

Trzeba jednak przyznać, że nie były to najbardziej widowiskowe rundy. Padał deszcz, a mokra nawierzchnia nie pozwalała na pełen pokaz umiejętności. Kierowcy przyznawali, że jeździło się bardzo trudno, brakowało im przyczepności, przez co musieli zachować dużą ostrożność.

Pomimo tych trudnych warunków, do TOP8 awansowali Dawid Karkosik, Piotr Więcek i Irlandczyk James Deane Budmat Auto Drift Team. Finały rozgrywane były już bardziej dynamicznie, jakby w podziękowaniu dla zmarzniętych i przemoczonych widzów, którzy dzielnie kibicowali drifterom. W finale ścigali się James Deane (wygrał w półfinale z Grzegorzem Hypkim) oraz Piotr Więcek (pokonał w półfinale Marcina Mospinka). Zwycięzcą 11. rundy został Irlandczyk.

Podczas 12., ostatniej rundy Drift Masters GP, Piotr Więcek znów miał pecha. W finale pokonał go Grzegorz Hypki z Drift Warriors i tym samym Więcek ponownie zajął drugie miejsce na podium. Trzecie miejsce należało do Jamesa Dean’a.

Przegrana w dwóch ostatnich rundach, nie wpłynęła jednak na ostateczny wynik. Piotr Więcek wygrał klasyfikację generalną Drift Masters Grand Prix 2016! Pozostałe miejsca na podium również zgarnęli zawodnicy Budmat Auto Drift Team – srebro otrzymał James Dean, a brąz Dawid Karkosik.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji