REKLAMA

Doszło do kolejnego pożaru. Strażacy ostrzegają – zadbajcie o swoje kominy

REKLAMA

W związku z niskimi temperaturami, wzrosło ryzyko pożaru sadzy w kominach. Warto pamiętać o oczyszczeniu przewodów kominowych, gdyż zapalenie się osadu jest groźne dla całego budynku. Do takiej sytuacji doszło już kolejny raz w Słubicach (powiat płocki).

W środę, 20 stycznia po południu doszło do pożaru budynku przy ul. Płockiej w Słubicach. W domu nieopodal remizy OSP zapaliła się sadza w kominie.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zgłoszenie zostało potwierdzone. Piec w budynku został wygaszony, a ratownicy przystąpili do czyszczenia przewodu kominowego. Z uwagi na niepewną konstrukcję dachu oraz w związku z panującymi warunkami, zrezygnowano z wejścia na dach po drabinie, ponieważ mogłoby to wiązać się z dużym ryzykiem dla ratowników – relacjonuje OSP w Słubicach.

fot. OSP Słubice

W celu dotarcia do wylotu komina, na miejsce zadysponowany został podnośnik hydrauliczny z JRG nr 3 w Płocku.– Ratownicy z kosza podnośnika przystąpili do czyszczenia przewodu kominowego, a następnie do wybierania żarzącej się jeszcze sadzy i usuwania jej poza budynek – opisują wspólne działania strażacy.

fot. OSP Słubice

Dzięki współpracy OSP Słubice z PSP w Płocku udało się szybko usunąć zagrożenie, a następnie wszystkie zastępy wróciły do swoich strażnic.

– Okres zimowy i związany z nim sezon grzewczy przynosi zagrożenia, związane z pożarami sadzy w przewodach spalinowych kominów, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do pożaru całego budynku – ostrzegają strażacy.

fot. OSP Słubice

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Zdun says:

    Kiedyś byli kominiarze, chodzili od domu do domu by czyścić kominy. Pamiętam te dobre czasy. No cóż teraz chodzą co najwyżej w okolicach Nowego Roku oferując sprzedaż kalendarzy :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU