Dobrzykowska oddana do użytku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przebudowa ul. Dobrzykowskiej zaczęła się pięć lat temu. Zmieniono nawierzchnię, rozbudowano oświetlenie, wybudowano nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Dziś prezydent Andrzej Nowakowski oficjalnie otworzył drogę, by płocczanie mogli z niej ponownie korzystać.

materiały UMP

Prezydent Andrzej Nowakowski podczas otwarcia ulicy na Radziwiu podziękował swoim współpracownikom i inwestorom, którzy byli odpowiedzialni za przebudowę ul. Dobrzykowskiej. Przypomniał także, że na tę inwestycję zostało wydane 13,5 mln złotych. Remonty sięgały od skrzyżowania z ulicą Krakówką aż do ostatnich zabudowań mieszkalnych ulicy. Dodatkowo zbudowano także oświetlenie na odcinku ul. Krakówka –  rondo im. 19 pp Odsieczy Lwowa na Tokarach. Zbudowano ścieżkę rowerową i chodniki w rejonie ogródków działkowych

– Od kilku lat konsekwentnie przebudowujemy ul. Dobrzykowską. Wydaliśmy na nią już łącznie 13,5 mln zł – przypomniał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Przebudowa ul. Dobrzykowskiej rozpoczęła się już w 2012 roku. Wtedy remontowano odcinek od ronda im. 19 pp. Odsieczy Lwowa aż do granic miasta. W 2013 roku położono 2,4 km nową nawierzchnię. Dobrzykowska już wtedy została podniesiona, ponieważ jej koniec przechodzi przegrodą dolinową. Miało to na celu chronić przed zalaniem przez Wisłę Tokar i Radziwia.

– Koszt tej inwestycji sięgnął 6,7 mln zł. Inwestycja była współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 220,5 tys. zł – informował prezydent.

materiały UMP

W 2015 roku przebudowano kolejny odcinek ulicy, a wraz z nim powstały nowe chodniki, zatoczki autobusowe i wiaty na przystankach. 31 maja 2017 roku zakończyła się przebudowa ul. Dobrzykowskiej. Powstała również ścieżka rowerowa, wybudowano nowy kolektor kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi z odprowadzeniem wody deszczowej do rowu oraz nowe oświetlenie uliczne LED i posadzono nowe drzewa.

 

Całkowity koszt przebudowy Dobrzykowskiej sięgnął 4,1 mln zł. Na 2018 rok Miejski Zarząd Dróg zaplanował budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dobrzykowskiej od Tokar aż do granic miasta.

 

Podziel się:

1 komentarz

  1. Na potrzeby uroczystego otwarcia poznikaly chyba te auta zaparkowane na sciezce rowerowej i chodniku. Nie rozumie ludzi ktorzy zamiast wjechac na swoja posesje staja i tarasuja przejazd rowerem lub przejscie chodnikiem. Mam nadzieje ze nasze sluzby regularnie beda karac wszystkich stajacych pod zakazem

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji