REKLAMA

Dobrzykowska oddana do użytku

REKLAMA

Przebudowa ul. Dobrzykowskiej zaczęła się pięć lat temu. Zmieniono nawierzchnię, rozbudowano oświetlenie, wybudowano nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Dziś prezydent Andrzej Nowakowski oficjalnie otworzył drogę, by płocczanie mogli z niej ponownie korzystać.

materiały UMP

Prezydent Andrzej Nowakowski podczas otwarcia ulicy na Radziwiu podziękował swoim współpracownikom i inwestorom, którzy byli odpowiedzialni za przebudowę ul. Dobrzykowskiej. Przypomniał także, że na tę inwestycję zostało wydane 13,5 mln złotych. Remonty sięgały od skrzyżowania z ulicą Krakówką aż do ostatnich zabudowań mieszkalnych ulicy. Dodatkowo zbudowano także oświetlenie na odcinku ul. Krakówka –  rondo im. 19 pp Odsieczy Lwowa na Tokarach. Zbudowano ścieżkę rowerową i chodniki w rejonie ogródków działkowych

PowiązaneTematy

– Od kilku lat konsekwentnie przebudowujemy ul. Dobrzykowską. Wydaliśmy na nią już łącznie 13,5 mln zł – przypomniał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Przebudowa ul. Dobrzykowskiej rozpoczęła się już w 2012 roku. Wtedy remontowano odcinek od ronda im. 19 pp. Odsieczy Lwowa aż do granic miasta. W 2013 roku położono 2,4 km nową nawierzchnię. Dobrzykowska już wtedy została podniesiona, ponieważ jej koniec przechodzi przegrodą dolinową. Miało to na celu chronić przed zalaniem przez Wisłę Tokar i Radziwia.

– Koszt tej inwestycji sięgnął 6,7 mln zł. Inwestycja była współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 220,5 tys. zł – informował prezydent.

materiały UMP

W 2015 roku przebudowano kolejny odcinek ulicy, a wraz z nim powstały nowe chodniki, zatoczki autobusowe i wiaty na przystankach. 31 maja 2017 roku zakończyła się przebudowa ul. Dobrzykowskiej. Powstała również ścieżka rowerowa, wybudowano nowy kolektor kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi z odprowadzeniem wody deszczowej do rowu oraz nowe oświetlenie uliczne LED i posadzono nowe drzewa.

 

Całkowity koszt przebudowy Dobrzykowskiej sięgnął 4,1 mln zł. Na 2018 rok Miejski Zarząd Dróg zaplanował budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dobrzykowskiej od Tokar aż do granic miasta.