REKLAMA

Dobrzykowska i Chopina w remoncie

REKLAMA

Już za kilka dni przejazd ulicami Chopina oraz Dobrzykowską będzie znacznie utrudniony. To wszystko ze względu na prace naprawcze, które będą prowadzone w tym rejonie.

Firma Strabag, która jest odpowiedzialna za prace robotnicze, podała już dokładny termin wyłączenia ruchu na wspomnianych ulicach.

29 czerwca zostanie zamknięta Dobrzykowska, a dzień później, czyli 30 czerwca ulica Chopina. Remont na tych odcinkach był już potrzebny od dawna… Krzywe chodniki, nierówna nawierzchnia jezdni, luki w asfalcie nawierzchniowym – to wszystko nie mogło dłużej czekać.

Ul. Chopina będzie remontowana na odcinku od skrzyżowania z Bielską do skrzyżowania z Obrońców Płocka. Wodociągi Płockie i Fortum dokonają tu renowacji swoich instalacji, a drogowcy ułożą nowe chodniki, podjazdy oraz nawierzchnię. Terenin zakończenia prac na tym obszarze jest planowany w pierwszej połowie września. Szacuje się, że całkowity koszt remontu może wynieść nawet ponad 1,5 mln złotych.Podobna sytuacja szykuję się na ulicy Dobrzykowskiej. Będzie ona remontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakówką aż do ostatnich zabudowań Radziwia i ułożonej w ubiegłym roku nowej nawierzchni. Powstanie tu chociażby kanalizacja deszczowa, ścieżka rowerowa oraz nowe chodniki i oświetlenie. Jak się okazuje, będzie to dopiero pierwszy etap robót… Przyszłe plany zakładają, że oświetlenie Dobrzykowskiej powstanie aż do samej granicy miasta.

Warto podkreślić również, że w okresie tak intensywnych robót i prac naprawczych, przejazd przez te drogi będzie możliwy tylko i wyłącznie dla mieszkańców nieruchomości, znajdujących się w obrębie remontowanych miejsc. Pozostali kierowcy będą zmuszeni skorzystać z tras objazdowych.

Monika Prusaczyk

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU