Dobry występ Nafciarzy w Kopenhadze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po udanym występie piłkarzy Orlen Wisły Płock, przełamana została seria porażek z duńskimi zespołami. I choć płocczanie nie odnieśli zwycięstwa, to efektownie zremisowali z KIF Kolding København 30:30.

Niedzielne spotkanie Orlen Wisły Płock zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Nafciarze, po udanym występie przeciwko Zagłębiu Lubin, mieli duże apetyty na wygraną i przełamanie trwającej osiemnaście lat serii porażek przeciwko duńskim zespołom.

Zaczęło się świetnie. W bramce od pierwszej minuty bronił Adam Morawski, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Dobrze grali też piłkarze z pola, którzy dzięki solidnej obronie i konsekwentnej grze w ataku po kwadransie gry prowadzili trzema bramkami (8:5).  Z koła trafiali m.in. Tiago Roch i Kamil Syprzak, dobre spotkanie rozgrywał też Adam Wiśniewski. Niestety, po upływie 25 minut w grę Orlen Wisły wkradła się niemoc. Nafciarze zaczęli popełniać błędy, które zostały szybko wykorzystane. Przewaga gości stopniała, a tablica świetlna pokazała remis. Piłkarze schodzili do szatni przy stanie 14:14.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli podopieczni Manolo Cadenasa. Dobra dyspozycja w obronie i ataku pozwoliła gościom w 35. minucie wyjść na prowadzenie (19:16). W bramce wciąż znakomicie bronił Adam Morawski, a w ataku udawało się utrzymać skuteczność, która pozwalała na czterobramkową przewagę nad rywalem.

W tym momencie doszło do powtórki sytuacji z pierwszej połowy. Chwila dekoncentracji Orlen Wisły wystarczyła, by przewaga zmalała do dwóch “oczek”. Wiślacy zaczynali mieć coraz większe problemy z dochodzeniem do czystych sytuacji strzeleckich, z kolei gospodarze poprawili swoją skuteczność i doprowadzili do remisu.

Losy pojedynku ważyły się jednak do ostatnich sekund i rozstrzygnęły się w jednej akcji. Na 20 sekund przed końcem Duńczycy mieli świetną okazję na zdobycie decydującego gola. Bohaterem okazał się Adam Wiśniewski. Popularny “Gadżet” w ostatniej chwili zatrzymał Lasse Andersona w szarży na bramkę Rodrigo Corralesa. Mecz, po dobrej grze Nafciarzy, zakończył się remisem.

KIF Kolding København – ORLEN Wisła Płock 30:30 (14:14)

ORLEN Wisła: Morawski, Corrales – Kwiatkowski, Racoțea, Tioumentsev 2, Wiśniewski 1, Ghionea 6, Rocha 4(2k), Jurkiewicz 2, Syprzak 6(1k), Zelenović 1, Montoro 4, Nikčević 4

KIF: Hvidt, Cleverly – Karlsson 2, Boesen, Laen 5, K. Andersson 3, Jorgensen, L. Anderson 7, Spellerberg 2, Dolk 5, Theilgaard, Ravn, Landin 1, Irming 3, Viudes 1, Jensen 1.