REKLAMA

Dobry weekend dla płocczan – ręczna Wisła też zwycięska!

REKLAMA

Piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock dostarczyli kibicom emocje równe tym, jakie w sobotę towarzyszyły ich nożnym kolegom. W pół godziny zapracowali nie tylko na odrobienie strat z pierwszej części spotkania, ale i na zwycięstwo oraz awans!

3 marca płoccy szczypiorniści spotkali się z Bjerringbro-Silkeborg w rewanżowym meczu. Już od pierwszych minut widać było, że chcą odrobić porażkę z poprzedniego spotkania. Niestety, Mateusz Piechowski został posadzony na ławce kar, a przeciwnicy zdobyli przewagę trzech bramek. Do tego Racotea otrzymał czerwoną kartkę, chwilę później dołączył do niego Toledo.

Sytuację ratował Tomasz Gębala, trzykrotnie trafiając w bramkę gospodarzy, dzięki czemu w 20. minucie było 9:8. I on jednak usiadł na ławce kar, Silkeborg natomiast znów zyskał przewagę trzech bramek i na przerwę schodził z wynikiem 15:13. Nic dziwnego, że płoccy zawodnicy nie mieli wesołych min, schodząc do szatni. Aby wygrać, musieli odrobić aż sześć bramek.

Druga połowa dała jednak zarówno zawodnikom, jak i kibicom nadzieję na zwycięstwo. Nafciarze zadbali o obronę, Adam Morawski szalał w bramce odbijając niemal każdy rzut, celnie trafiał Tomek Gębala, do tego dokładał swoje Nacho Moya i Wisła zaczęła wychodzić na prowadzenie.

W 56. minucie przewaga Nafciarzy wyniosła już pięć bramek. Kibice niemal wstrzymywali oddech, ale już do końca spotkania nie zadziało się nic złego, a przewaga ostatecznie wyniosła 7 oczek! To pierwsze w historii zwycięstwo ORLEN Wisły w Danii, które daje awans do TOP 16 VELUX Ligi Mistrzów.

Kolejnym przeciwnikiem Nafciarzy będzie mistrz Węgier MOL-Pick Szeged.

Bjerringbro-Silkeborg – ORLEN Wisła Płock 20:27 (15:13)

Bjerringbro: Noddesbo 5, Pedersen 3, N.Nielsen 3, Thiemer-Jensen 2, Knudsen 1, M.Nielsen 1, Lassen 2, Larsen, Hansen 2, Skube, Rezar, Plougstrup, Hundstrup, ThomsenORLEN Wisła: Morawski, Borbely – Krajewski 1, Racotea 1, Moya 2, Mlakar 7, Daszek 5(1k), Piechowski 1, Toledo, Obradović, T.Gębala 5, Zdrahala 1, Mihić 4(2k)

źródło: SPR Wisła Płock

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU