REKLAMA

Do Płocka płynie wsparcie z Unii

REKLAMA

W delegaturze Urzędu Marszałkowskiego, prezydent Andrzej Nowakowski i marszałek Adam Struzik podpisali dziś umowy, gwarantujące pieniądze na trzy projekty. Łącznie do Płocka trafią prawie 4 mln złotych. 

Najwięcej, bo aż 2,4 mln złotych, dostanie Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy na wdrożenie e-usług. Ośrodek zakupi za to sprzęt i oprogramowanie.

– Wszystko po to, żeby dostosować się do wymogów ustawy o informatyzacji służby zdrowia. Jest to ogromne wyzwanie dla wszystkich podmiotów medycznych. Przewidujemy utworzenie elektronicznego obiegu dokumentów. Pojawią się takie usługi jak e-rejestracja, e-porada, e-zwolnienia lekarskie. Będziemy dostosowani do włączenia do platformy P1, która będzie służyła do wymiany wszystkich informacji o zdarzeniach medycznych – wyjaśniała Agnieszka Sulkowska, pełniąca obowiązki dyrektora Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy . Cały projekt ma kosztować 3 mln złotych.

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

Niemal połowę mniej pieniędzy (1,3 mln) zostanie przeznaczone na pomoc 50 rodzinom z Płocka. Warunkiem jest korzystanie z pomocy MOPSu oraz posiadanie dwóch lub więcej dzieci. Przekazane środki posłużą zarówno do wsparcia aktywizacji zawodowej rodziców, jak dofinansowania biletów do kina, teatru i treningów sportowych dla dzieci. To pomysł na walkę z wykluczeniem społecznym.Trzeci, najmniejszy projekt, to bezpłatne studia podyplomowe dla 60 osób z subregionu płockiego, zorganizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego. W rekrutacji mogą wziąć udział zarówno osoby bezrobotne, jak i te, które zatrudnienie mają. Do wyboru będą trzy kierunku:

  • asystent osoby niepełnosprawnej i starszej,
  • terapeuta osób z autyzmem,
  • nauczyciel języka angielskiego na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Rekrutacja ruszy w lipcu. Co najmniej połowa słuchaczy musi mieszkać na wsi, a aż 70% muszą stanowić kobiety.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU