REKLAMA

Dlaczego płockie pomniki grają na suzafonach?

REKLAMA

W środę niespodziewanie pomniki Wacława Milke i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Płocku „zagrały” na suzafonach. Wszystko na rzecz pomocy zwierzętom, które były ofiarami przemocy.

Na pomnikach Wacława Milke i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Płocku pojawiły się w środę, 9 czerwca, suzafony. Artysta Piotr Wróbel w ramach akcji „Suzafony na pomniki” podróżuje przez Polskę i wyposaża pomniki w ten ciekawy instrument. Celem inicjatywy jest zebranie pieniędzy na pomoc maltretowanym zwierzętom.

Piotr Wróbel jest znanym kompozytorem, suzafonistą, puzonistą oraz liderem Brass Federacji. Artysta gra między innymi w Młynarski-Masecki „Jazz-Band”. Muzyk zdobył 11 nagród na ogólnopolskich i zagranicznych konkursach kompozytorskich.

fot. facebook.com Suzafony na pomniki

Kompozytor może się pochwalić I nagrodą na Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Komedy za kompozycję BBC – Big-Band Concerto oraz I nagrodą na 48 Hour Film Project Poland za muzykę do filmu „Pożądanie” Piotra Więckowskiego.

– Zakładam na mijane po drodze interesujące pomniki suzafon, chwilę gram, by przyciągnąć uwagę ludzi. Urozmaicam w ten sposób, chociaż na chwilę codzienny krajobraz, przyglądam się reakcjom obserwujących, robię zdjęcia i jadę dalej. Podróżuję rowerem poziomym, czujnie rozglądam się dookoła, planuję także zajechać do celu zbiórki, czyli siedziby „Pogotowia dla Zwierząt” – wyjaśnia Piotr Wróbel.fot. facebook.com Suzafony na pomniki

Płock jest pierwszym przystankiem na drodze artysty. W planie Piotra Wróbla znajduje się przejazd z Warszawy aż do Gdańska. Podróż muzyka można śledzić na profilu facebookowym akcji „Suzafony na pomniki”.

W drugiej edycji akcji „Suzafony na pomniki” zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc psom pod opieką „Pogotowia dla Zwierząt”. Podopieczni stowarzyszenia cierpią na nowotwory, doznali ran w wypadkach komunikacyjnych lub byli ofiarami przemocy.

Aby wesprzeć ratowanie czworonogów, wystarczy dokonać wpłaty na portalu ratujemyzwierzaki.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. Ubawiony says:

  Od razu widać, że słońce mocniej przygrzewa :-D

 2. regionalista Z. Dylewski. says:

  TO BARBARZYŃSTWO I CHAMSTWO. OD LAT OBCY PRYGOTOWUJA NAS DO POSŁUSZEŃSTWA…nie przy

  To barbarzyństwo i chamstwo. W.w. to gotowy produkt cynizmu stosowanego np. w telewizjach, które beznamiętnie przerywają programy czy filmy aby nadawać Reklamę. Tu chodzi o zobojętnienie masy społecznej na negatywne bodźce i podprogowe przygotowanie do zobojętnienia reakcji na polecenie np. opuszczenia domu czy łatwej eksterminacji. Filmy przygotowuje „amerykańska”
  firma. Są tak bezczelni, że ledwo film się kończy a lektor mówi, co za chwile będzie emitowane….Zero szacunku do treści filmu czy programu…
  Barbarzyństwo akcji to początek niszczenia pomników i braku poszanowania dla Postaci Osoby uszanowanej pomnikiem…….Przyzwyczajanie do nie szanowania Tradycji i Wdzięczności Narodu wyróżnionym Osobom. Tu widzimy, że tzw. Miasto, pozwoliło i wzięło w tym udział ….wszak są u siebie……Idea pozorowania pomocy zwierzętom , które są tylko sztafażem do udawania pomocy , niszcząc godność Upamiętnionym…. Niedługo sprofanują pomnik Marszałka czy inne pomniki. Potępienie całkowite. To groźne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU