Disco Lotnisko może znów odbędzie się w Płocku, ale…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wrześniu było Disco Lotnisko, a w tym roku? Czy miłośnicy disco polo znów ściągną do Płocka? Okazuje się, że chociaż nic nie jest jeszcze przesądzone, organizatorzy pewne plany już mają…

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trwają obecnie negocjacje z miastem w sprawie organizacji festiwalu muzyki disco polo. To o tyle ważna informacja, że w planie budżetowym Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na 2016 rok nie przewidziano dofinansowania do tej imprezy.

Zapytaliśmy o to Adriana Kiełbowskiego, który był współorganizatorem Disco Lotnisko.

– W dniach 12-14 sierpnia planowany jest festiwal Disco na Wisłą. Jest to następca Disco Lotnisko. Miejsce wydarzenia planujemy zmienić z lotniska na plażę nad Wisłą. Obecnie trwają negocjacje z miastem. Na tę chwilę jedynie takie informacje mogę przekazać – powiedział nam Adrian Kiełbowski.

Pierwsza edycja Disco Lotnisko odbyła się 26 września ubiegłego roku. Już wówczas pytaliśmy o to, czy Disco Lotnisko na stałe zagości w naszym mieście. – Bardzo byśmy chcieli, żeby tak było. Płock jest takim fajnym miejscem, to prawdziwe centrum disco polo. To właśnie tutaj zaczynały grać pierwsze zespoły – mówił w rozmowie z nami Sławomir Świerzyński, dyrektor artystyczny festiwalu. W czasie imprezy wtórował mu Roman Siemiątkowski, wiceprezydent miasta. – Mam nadzieję, że impreza na stałe wpisze się płocki kalendarz imprez – mówił ze sceny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji