REKLAMA

Diabelski młyn i wykonawcy The Voice of Poland – już w ten weekend!

REKLAMA

Wokaliści programu „The Voice of Poland”, prowadzący Maciek Musiał i Agata Konarska, Płocka Orkiestra Symfoniczna i piosenki m.in. Eugeniusza Bodo, a także diabelski młyn czy interaktywne muzeum – to tylko część ogromu atrakcji, przygotowanych z okazji Dnia Chemika przez PKN ORLEN.

16 i 17 czerwca – ten dzień warto zarezerwować sobie na atrakcje przygotowane przez płocki koncern. Nie zabraknie pikniku rodzinnego, będzie można kibicować w sobotniej ORLEN Olimpiadzie, a w niedzielę samemu doświadczyć, jak uzdolnieni są uczestnicy Talentiady.

PowiązaneTematy

Tym, którzy nie obawiają się wysokości, z pewnością spodoba się podziwianie panoramy Płocka z… diabelskiego młyna. Może on jednorazowo pomieścić 80 osób, po 4 osoby dorosłe w jednej gondoli, a najwyższy punkt widokowy będzie na 28 metrze.Oczywiście, Dni Chemika to przede wszystkim integracja pracowników Grupy ORLEN, ale kolejny rok jest to impreza wzbogacona o możliwość uczestnictwa również osób spoza firmy. Jaki plan atrakcji?

Sobota, 16 czerwca

 • ORLEN Olimpiada – to zawody sportowe, które odbędą się już po raz piaty. W tym roku składają się aż z 11 dyscyplin. Kibicować będzie można uczestnikom biegu na 6 km, kolarstwa na 12 km, badmintona, szachów, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki halowej, żeglarstwa, tenisa stołowego, pływania i kartingu. Sportowa rywalizacja przebiegała będzie także nie tylko między pracownikami Grupy ORLEN, ale również osobami spoza struktury organizacyjnej, którzy zgłosili swój udział w czterech dyscyplinach: bieg, pływanie, szachy i żeglarstwo. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji tej imprezy udział wzięło ponad 2000 zawodników.
 • Strefa rodzinna – organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą urządzenia pneumatyczne, ale również atrakcje naukowe, o których będzie opowiadał prawdziwy robot o wdzięcznym imieniu Eugeniusz. Oprócz tego będą konkursy, mini zawody sportowe, pokazy chemiczne i coś czego nie może zabraknąć – bogaty i smaczny catering, z którego będzie można skorzystać, wymieniając zaproszenie na zestaw kuponów upoważniających do bezpłatnego otrzymania posiłków z piknikowego menu. W zestawie kuponów będą zarówno te, które można wymienić na dania dla dorosłych, jak i takie, które zadowolą młodszych smakoszy. Zaproszenie upoważnia do jego wymiany na kupony tylko jeden raz w sobotę lub niedzielę. Jeśli ktoś nie będzie posiadał zaproszenia, ale ma ochotę skorzystać z kuponów i cateringu, będzie mógł je zakupić w specjalnie oznakowanych punktach.
 • Koncert – tym razem będzie to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, jedyne w swoim rodzaju, ponieważ dzięki piosenkom z okresu dwudziestolecia międzywojennego, każdy będzie mógł się przenieść do tych niezwykłych czasów. Spektakl muzyczny będzie zatem doskonałą okazją do tego, abyśmy wspólnie w Płocku świętowali 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Będą więc piosenki Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury, Zuli Pogorzelskiej, które usłyszymy w nowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten koncert. Niezapomniane utwory, takie jak „Ada to nie wypada”, „Brunetki, blondynki” wykonają uczestnicy znani z programu telewizyjnego The Voice of Poland wśród których wystąpią Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret i Małgorzata Nakonieczna. Artystom towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna, która wystąpi w pełnym składzie. Całe wydarzenia poprowadzą wspólnie Maciej Musiał oraz Agata Konarska.
 • Interaktywne muzeum – aby móc cofnąć się w czasie i zobaczyć jak to było w latach dwudziestolecia międzywojennego pomoże zapewne interaktywne muzeum. Dzięki nowym technologiom zobaczymy nie tylko najważniejsze wydarzenia, ale również przypomnimy sobie sukcesy Polaków z tamtego okresu, zrobimy też pamiątkowe zdjęcie w stylistyce minionych lat. Sobotni wieczór zakończy nowoczesny pokaz laserowy.

Niedziela, 17 czerwca

 • Talentiada – niedzielny czas upłynie przede wszystkim pod znakiem młodych talentów. Na dużej koncertowej scenie wystąpią dzieci i młodzież, którzy zaprezentują swoje umiejętności w ramach finału Talentiady. Tegoroczny konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: śpiew, taniec oraz OPEN, obejmując inne formy wyrazu artystycznego i estradowego. Młodzi artyści zaprezentują swój program jako soliści lub zespołowo. Wykonawcy będą oceniani przez profesjonalne jury w trzech kategoriach wiekowych: 3-10 lat, 11-15 lat i 16-18 lat.
 • Oprócz finału Talentiady, na wszystkich uczestników będą czekać również atrakcje piknikowe oraz grillowe.

W obydwa dni na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej czekać będzie strefa cateringowa, oferująca najrozmaitsze menu, atrakcje sportowe, stoiska pełne ciekawostek naukowych, technicznych czy dających możliwość przeprowadzania doświadczeń.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Krokus says:

  Takie dni chemika sa u nas od prawie pół wieku, więc to nasza lokalna płocka tradycja. Jak Barbórka na Śląsku. Więc doceniajmy to, i nie patrzmy na siebie wrogo. Nie ma wy i my i orlenowcy WPLe czy WGSy tylko jesteśmy razem. Ludziom z zakładu też nie podoba się to, że muszą tłumaczyć o sytuacjach awaryjnych czy tam odorach. Bo oni tez maja tu swoje rodziny. Więc ja ich staram się zrozumieć i nie ma co na nich psioczyć. No to miłej zabawy i oby pogoda dopisała

 2. Anonim says:

  Ja jestem z plocka i mam wyj…ne kto sie bedzie bawil

 3. Ira says:

  Lolo a ty to z jadę podchodzisz?
  Z miasta a twój tatuś i mamusia też z Płocka?
  A dzidziuś i babcia?
  Ty jesteś taki płocki jak Patryk Jaki warszawiakiem.

 4. lolo says:

  A Ja kładę lachę na nadętych pracowników Łorlenu..Jadę sobie z rodzinką nad jezioro pod Szczytnem..Cicho i spokój….Jadąc dziś ul Gałczyńskiego widziałem płotki i płoty….To dla tych elyt z ŁORLENU…..Chłoporobotniki się będą bawić..Same WSE,WPL,WGS…Nigdy ale to nigdy nie byłem na tych dniach chemika i mam to w d….To miasto to Płock a nie wieś tańczy i śpiewa…Zapewne zaraz odezwą się znieszmaczoni Moim postem pracownicy pkn…Trzeba spojrzeć prosto w oczy….Mamusia i tatuś przywiozła was w kipie do Miasta Płocka mieszkacie tu trochę i udajecie rodowitych….Pudło…Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy!!!! Pozdrawiam łornelowców z Płocka…

  • Pracownik orlenu says:

   Zazdrość dupe ściska?

  • Bajo says:

   Powinieneś się nad własną osobą zastanowić, bo masz jakiś problem ze sobą.

  • Pracownik orlenu says:

   Sądząc po stylu Pana wypowiedzi, niewiele ma Pan w głowie. Podstawy gramatyki i interpunkcji się kłaniają, nie mówiąc już o kwestii merytorycznej. Doradzam powrót do szkoły. Pozdrawiam.

  • Abcd says:

   Dni chemika a koncert pieśni patriotycznej? Jeszcze pewnie apel smoleńskiej Musiał odczyta.

  • Miki says:

   Zawsze zastanawia mnie, dlaczego ludzie mieniący się inteligentami z miasta zazwyczaj są zwykłymi prostakami i kmiotkami ??? Nawiasem mówiąc, pochodzę ze wsi, na chwilę zamieszkałem w Płocku i ku wielkiej uciesze całej rodziny wróciłem na wieś. A weź ,,se” chłopie ten swój miejski, inteligencki Płock i żyj w nim do śmierci. Ja wolę swoją słomę z butów i moją tablicę WPL

   Parafrazując twoje przysłowie o wsi to… Kołek nawet jak jest ociosany (z miasta) to zawsze będzie kołkiem, tyle że ociosanym :)))

   Pozdrawiam Łorlenowiec ze wsi

  • Marko says:

   nigdy nie mogles byc. miasto mialo tak dogadane z orlenem za PO ze mozna bylo zza siatki patrzec a teraz od 2 lat jest dla mieszkanxow i jest to bardzo fajna impreza. moze pora przestax sie dosac bo to juz nie ci sami ludzie. zostal jeszcze jeden w ratuszu ale.tez do czasu i bedzie lepiej.

   • Julka says:

    I PO CO TA MARNA POLITYKA?! MOŻNA BYŁO Z KLASĄ POCIĄGNĄĆ A TAK WYSZŁO SZYDŁO …..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU