Dekadencko w POKiS

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Największym marzeniem jego życia jest “dokończenie do końca owego życia (coraz bliższego niestety), przedsięwzięć twórczych, od dłuższego czy krótszego czasu będących na etapie “work in progress”( w toku)”.

Tak mówi o sobie, na stronie Instytutu Sztuki Literackiej, płocki artysta Andrzej Dorobek – płocczanin i laureat prestiżowych nagród literackich, autor wielu publikacji. Wydał kilka tomików wierszy, takich jak : “Odpryski”, “Po tamtej stronie światła” czy “Od- jazd”. Eseista, publicysta, tłumacz i poeta, jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, stałym współpracownikiem wielu wydawnictw literackich. W 2008 roku reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu “Druskiennicka Jesień Poezji”. Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, angielski i litewski.

Promocja najnowszego tomiku wierszy tego płockiego artysty, o dość kontrowersyjnym tytule “De-kadencje”, odbędzie się już w piątek, 13 grudnia, w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Tumskiej 9 o godzinie 18. Wiersze zaprezentuje aktor płocki Jacek Mąka, a komentarzami opatrzy sam autor.

LR

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji