Debata prezydencka: Jak zatrzymać młodych w Płocku? [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zapraszamy na kolejną część debaty prezydenckiej, która odbyła się 6 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku. Tym razem tematyka dotyczyła młodych płocczan, opuszczających nasze miasto.

Arkadiusz Iwaniak jest zdania, że sposobem na wyludniający się Płock jest stworzenie uniwersytetu. – Kolejna uczelnia wyższa spowoduje, że do naszego miasta przyjadą młode osoby – powiedział. – Trudno dzisiaj mówić o akademickim Płocku, bo do uczelni wchodzi niż demograficzny – oponował Andrzej Nowakowski. – To, co przyciągnie młodych ludzi to dobra praca – stwierdził.

– Akademicki Płock tak, ale na bazie już istniejących uczelni – proponował Marek Owsik. – Ale nie tylko, bo trzeba spowodować, aby absolwenci uczelni mieli u nas pracę – dodał. – W usługach jest przyszłość – powiedziała natomiast Iwona Wierzbicka. – Trudno się spodziewać, że do Płocka ściągną wielcy inwestorzy – powątpiewała.

– Różnymi sposobami trzeba walczyć o zwiększenie liczby mieszkańców. Jednym ze sposobów jest darmowa komunikacja miejska czy mieszkania na wynajem – proponował Mirosław Milewski.

Zobaczcie skrót filmowy z tej części debaty.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji