REKLAMA

Debata – podsumowanie kandydatów

REKLAMA

Na zakończenie debaty, która odbyła się 11 października w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku, wszyscy kandydaci mieli dwie minuty na przekonanie nas, że to właśnie on lub ona ma zostać prezydentem Płocka.

Wioletta Kulpa

Szanowni Państwo, proszę przede wszystkim o to, żebyście poszli Państwo 21 października do wyborów. Głosujcie! Wielokrotnie rozmawiałam z mieszkańcami i przede wszystkim rozwój jest dla nas najważniejszy, poprawa jakości życia, to jest najważniejszy element. Tę pseudoobywatelskość, która teraz funkcjonuje, chcę urealnić, urzeczywistnić miasto otwarte na mieszkańców.

PowiązaneTematy

To porozumienie, rozmowy, a nie dziwny podział środków na organizacje, Klub Wesołego Biegacza, tylko realne wsparcie organizacji pozarządowych, które tu działają od wielu lat i mają realne osiągnięcia.
Chcę rozwoju miasta poprzez linie transportowe, poprzez kolej, drogi, bezpłatną komunikację miejską dla płocczan. I to, co jest dla mnie najważniejsze, stwarzanie takich warunków, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali stąd na studia i już tu nie wracali.

Możemy im tu stworzyć zarówno dogodne warunki do pracy, poprzez inwestorów, jak i do uczenia się, poprzez uczelnie wyższe.

Apeluję do młodych ludzi: Zostańcie! Jest szansa! Będziecie mogli tutaj normalnie żyć, zakładać rodziny.
To jest najważniejszy element, i jeszcze jeden – zdrowie. Konkrety: Miejskie Centrum Profilaktyki i Diagnostyki Onkologicznej, Miejskie Centrum Stomatologiczne, również zajęcie się Szpitalem św. Trójcy, jego modernizacją. Również aquapark, który będzie także elementem przyciągającym młodych ludzi, prawdziwy aquapark, a nie tylko pływalnia.

Fot. Wiktor Pleczyński

Andrzej Nowakowski

Szanowni Państwo, nie będę obiecywał gruszek na wierzbie, nie będę mówił, że wszystko będzie za darmo, a pomimo to wszystko zostanie zbudowane. Ja chciałbym zaproponować mieszkańcom Plan dla Płocka. Plan, który powstał w efekcie wielu rozmów z mieszkańcami. Plan, który w dużej mierze jest kontynuacją działań, które razem z moją drużyną realizujemy już od ośmiu lat, przy wsparciu wielu życzliwych radnych.

Ten Plan dla Płocka to oczywiście komfortowe życie w naszym mieście dla wszystkich pokoleń, to nowe żłobki, to także dalej remonty przedszkoli. To także praca dla wszystkich, dla młodych w szczególności, ale nie praca tylko za najniższą krajową, ale przede wszystkim dobrze płatna praca.To dalsze inwestycje w zdrowie, zwłaszcza w Szpital św. Trójcy, bo to się w tym momencie dokonuje. To także dalsze skuteczne pozyskiwanie środków unijnych na rozwój naszego miasta i na bardzo potrzebne kolejne remonty, bo to już pozyskaliśmy, podpisaliśmy z marszałkiem i będziemy realizować: ulica Tysiąclecia, ulica Kilińskiego.

To kolejne tereny zielone, parki rekreacyjne, przestrzenie zarówno dla młodych matek, jak i dla seniorów.
To w końcu także ważne z perspektywy dumy z Płocka inwestycje. Jesteśmy dumni dzisiaj z naszej orkiestry symfonicznej, chcemy, żeby koncertowała w nowoczesnej sali koncertowej. Jesteśmy dumni z naszych sportowców, chcemy, ażeby grali na nowoczesnym, funkcjonalnym stadionie.

To kontynuacja tych działań, które podejmujemy w tym momencie chociażby jeżeli chodzi o mieszkania dla młodych, także rewitalizacja, bo łączymy to z rewitalizacją. Tych przestrzeni, które tego wymagają, i tu mam na myśli zarówno Stare Miasto, jak i inne osiedla naszego miasta. I dalsza rewitalizacja nabrzeża.

Fot. Wiktor Pleczyński

Tomasz Kominek

Szanowni Płocczanie, kampania udowadnia nam jedno – że wybory bardzo często nacechowane są negatywnymi emocjami. A ja, na przekór tej tezie, odnosząc się z pełnym szacunkiem do swoich kontrkandydatów na funkcję prezydenta Płocka i do rady miasta, chcę być, i mam nadzieję że jestem, realną alternatywą zarówno dla kandydatki z PiS-u, jak i dla kandydata z PO.

Jestem najmłodszym kandydatem, ale jestem też radnym osiedlowym przez trzy kadencje i to daje mi pogląd na realne potrzeby poszczególnych ludzi, na poszczególnych osiedlach, które w sposób szczególny poprawiają jakość życia na tych osiedlach.

Nie jestem zainteresowany absolutnie żadnym konfliktem politycznym. Jeżeli Szanowni Płocczanie zgadzacie się ze mną, to ja, jako Tomasz Kominek, skromnie i pokornie oddaję się Państwu 21 października do dyspozycji. Dziękuję i pozdrawiam.

Fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Ania says:

  Chyba wreszcie nadszedł czas na prawdziwe zmiany w Płocku!

 2. PAŁAC CUDÓW ŻYZNA says:

  Ludzie mają nie wyjeżdżać? A gdzie praca dla nich?
  Ludzie mają zostać w Płocku? Jak nawet godnie mieszkać nie mogą – tu przykład mieszkańców przy ulicy Żyznej, gdzie przez błąd pracownika Pan Nowakowski nie potrafi zaradzić problemowi tylko umywa ręce. Niech Pan nic nie obiecuje, bo przez praktycznie całą swoją drugą kadencje nie potrafi naprawić błędu swojego pracownika!! BRAWO PANIE ANDRZEJU!

 3. Obserwator says:

  Podsumowanie: Będziemy mówić to samo! Będziemy robić tak samo!
  A Płock …. będzie rozwijał się tak jak do tej pory!
  A ludzi coraz więcej stąd rejteruje za lepszym życiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU