REKLAMA

Darmowy przejazd komunikacją miejską dla grup szkolnych? Miasto nie mówi „nie”

REKLAMA

Ile razy zdarzyło się wam podróżować miejskim autobusem, kiedy do pojazdu wsiadała zorganizowana grupa dzieci, udających się w celach edukacyjnych do muzeum czy zoo? Często w takiej sytuacji tworzy się niemały chaos. Nie chodzi tu jednak o dzieci, a o problem ze skasowaniem biletu.

Owszem, zdarza się, że opiekunowie zbierają bilety od wszystkich podopiecznych i kasowaniem zajmują się sami. Bilety należy jednak wtedy oddać dzieciom, by w razie kontroli mogły go swobodnie pokazać. Tak czy siak, tworzy się zamieszanie.

PowiązaneTematy

Problem ten dostrzegli radni Michał Sosnowski i Tomasz Kominek. Złożyli interpelację, w której proponują, aby Komunikacja Miejska zezwoliła na darmowy przejazd zorganizowanym grupom szkolnym. Argumentacja radnych opiera się na niewielkich stratach, jakie poniosłaby spółka, a ułatwiłoby to dostęp dzieciom do oferty edukacyjnej miasta.

– Propozycja zostanie przeanalizowana przez Zespół ds. funkcjonowania komunikacji miejskiej. Propozycja zostanie poddana analizie zwłaszcza pod względem skutków finansowych w przypadku jej wprowadzenia – odpowiedział Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta miasta ds. komunalnych.

Sądzicie, że to dobry pomysł? Czekamy na Wasze komentarze, możecie też zagłosować w ankiecie.