REKLAMA

Darmowe widowiska dla dzieci. Jeszcze tylko dwa

REKLAMA

Najmłodsi płocczanie od marca mogli oglądać spektakle artystów teatralnych z całej Polski. Teraz przed nimi kolejna odsłona widowiska. Co tym razem obejrzą? Uwaga, darmowe bilety rozchodzą się w mgnieniu oka!

Powoli dobiega końca tegoroczny projekt „ORLEN dla Płocka – dzieciństwo z uśmiechem”, czyli cykl spotkań ze sztuką teatralną, organizowanych dla dzieci w wieku 4-9 lat w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej.

PowiązaneTematy

Projekt trwa od marca tego roku, raz w miesiącu dzieci i ich opiekunowie mogli obejrzeć spektakle artystów scen, m.in. łódzkiej, wrocławskiej czy słupskiej, niekiedy wziąć udział w przedstawieniu, zrobić zdjęcie z postaciami występującymi w bajkach, a co najważniejsze – z uśmiechem od ucha do ucha miło spędzić czas. Na najmłodszych czekają jeszcze spektakle, które odbędą się w listopadzie i grudniu.

– Teatrzyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przy okazji ostatniego, październikowego spektaklu, sala widowiskowa Spółdzielczego Domu Kultury PSM L-W wypełniona była po brzegi! – opowiadają organizatorzy.

Przed najmłodszymi jeszcze dwa spotkania, a najbliższe już 19 listopada. PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem projektu, zaprasza najmłodszych płocczan i ich rodziców do SDK PSM L-W na musicalową opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku. Czy pomoże rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej? Może z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia? Mnóstwo śpiewu i ruchu scenicznego przyciągnie uwagę odbiorcy, który przy okazji zabawy wyciągnie wiele pouczających wniosków.

Spektakl, który zagrany będzie na deskach sceny SDK PSM L-W (pierwszy – o godz. 11 i drugi – o godz. 14) zaprezentują artyści sceny gdańskiej – Teatr Katarynka.

Zgodnie z sugestiami pracujących rodziców i opiekunów, zmieniono formę dystrybucji bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w dniach 15 i 16 listopada w godzinach od 17 do 19. Dzienna liczba biletów jest limitowana.

– Przypominamy także, że w celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki – tłumaczą organizatorzy.