Dane osobowe w lesie. Kto wyrzucił dokumenty?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Minionej doby na drogach Płocka i powiatu płockiego doszło do 9 kolizji – pomimo trudnych warunków na drogach, obyło się bez wypadków. Nietypowego znaleziska natomiast dokonał jeden z mieszkańców Brwilna (gm. Brudzeń Duży).

Jak informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji, 7 lutego w miejscowości Brwilno znaleziono worki, które ktoś wyrzucił na terenie leśnym. O tym, że znajdują się tam wyrzucone dokumenty, poinformował późnym popołudniem telefonicznie posterunek policji w Starej Białej mieszkaniec, który natknął się na dzikie wysypisko.

– Zawartość worków to różnego rodzaju dokumenty z danymi osobowymi. – Worki zostały zabezpieczone przez policję, trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – tłumaczy rzecznik.

Jak dodaje, wszystko wskazuje na to, że było to wyjątkowe niedbalstwo. – Na dokumentach są naprawde wrażliwe dane osobowe, jak imię i nazwisko, numer PESEL czy adres zamieszkania. W większości są to skierowania na badania lekarskie – precyzuje Krzysztof Piasek.

We wtorek doszło również do włamania przy ul. Zajęczej w Płocku. Sprawca bądź sprawcy włamali się do stacji paliw, z budynku której skradli papierosy o wartości 250 zł.

Okradziony został także mężczyzna, który przebywał 7 lutego na terenie dworca PKP w Płocku. – Doszło do kradzieży pieniędzy z portfela przez trzy kobiety. Pokrzywdzony nie potrafił określić, w jaki sposób doszło do kradzieży – wyjaśnia rzecznik płockiej policji. Wartość strat to ok. 900 zł.

Złodziej zaatakował też we wtorek na al. Roguckiego w Płocku. Nieznany sprawca wyrwał kobiecie torebkę, w której znajdowały się dokumenty i pieniądze. Wartość strat wyniosła ok. 200 zł.

 

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji