REKLAMA

Damian Byrtek pierwszym wzmocnieniem „Nafciarzy”

REKLAMA

Jeden z najlepszych środkowych obrońców pierwszej ligi – Damian Byrtek został dzisiaj pierwszym zimowym transferem płockiej Wisły. Były już obrońca Chrobrego Głogów podpisał z „Nafciarzami” półtoraroczny kontrakt.

Pochodzący z Bielsko-Białej Damian Byrtek, swoją karierę zaczynał w miejscowym Podbeskidziu, w którym jednak nie potrafił się przebić i dlatego też trzykrotnie lądował na wypożyczeniach.

PowiązaneTematy

W barwach „Górali” zaliczył co prawda 13 występów w ekstraklasie (5 wiosną sezonu 2011/2012 i 8 jesienią 2012/2013), jednak zdecydowanie więcej pograł w innych klubach. Najpierw 24-letni zawodnik próbował szczęścia w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (jesień 2011/2012), później w KS Okocimskim Brzesko (wiosna 2012/2013), a w rozgrywkach 2013/2014 rozegrał cały sezon dla Rakowa Częstochowa.

Po każdym wypożyczeniu Byrtek wracał do Podbeskidzia, ale ostatecznie przed rundą wiosenną sezonu 2014/2015 zrezygnowano z jego usług (mimo, że niewiele wcześniej przedłużył kontrakt do czerwca 2016 roku) i rosły, mierzący 193 cm wzrostu, obrońca na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Chrobrego Głogów.

W Głogowie szybko stał się wyróżniającą postacią i w przeciągu roku zapracował sobie na transfer do lidera I ligi zespołu Wisły Płock.

Szczególnie udana była dla niego ostatnia runda, w której wystąpił w 17 ligowych spotkaniach Chrobrego, zdobywając w nich 2 bramki, notując 1 asystę oraz otrzymując 3 żółte kartki. Uznanie zyskał także w oczach fachowców, którzy umieszczali go w niemal wszystkich najlepszych jedenastkach jesieni.

Miejmy nadzieję, że Damian Byrtek okaże się podobnym wzmocnieniem do swojego imiennika Damiana Piotrowskiego, który latem do Płocka również trafił z Głogowa.

Źródło: własne / Wisła Płock