REKLAMA

Dalszy ciąg zmian na płockich ulicach. Uważajcie na Starówce!

REKLAMA

Od wtorku na płockiej starówce obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Jednak to jeszcze nie koniec zmian. Urząd Miasta zapowiada, że od 19 lipca będą wprowadzone kolejne. Tym razem zmiany obejmą ulice: Grodzką, Małachowskiego, Teatralną, Piekarską, Wyczałkowskiego, Tumską, Kościuszki, Kazimierza Wielkiego oraz Plac Narutowicza.

Po zmianie organizacji ruchu w tej części miasta, wszystkie skrzyżowania w obrębie starówki staną się skrzyżowaniami równorzędnymi. Pojawią się również strefy zamieszkania, a w kilku miejscach zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

PowiązaneTematy

Szczegóły zmian przedstawiamy poniżej:

Tumska – odcinek do Katedry – jest to droga wewnętrzna należąca do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Obowiązuje tam zakaz ruchu, i w efekcie zakaz zatrzymywania się i postoju dla wszystkich nieuprawnionych pojazdów.

Małachowskiego – zmieni się tu jedyne tyle, że wytyczone zostaną miejsca postojowe. Warto pamiętać o równorzędnym skrzyżowaniu tej ul. z Teatralną. Wyjeżdżający z Małachowskiego pojazd będzie miał pierwszeństwo przed autem jadącym Teatralną w kierunku Starzyńskiego, ale będzie musiał przepuścić auto nadjeżdżające z przeciwnego kierunku. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.

Teatralna – wytyczone zostały miejsca postojowe. Ulica będzie objęta strefą zamieszkania. Na skrzyżowaniu ulicy Teatralnej z Małachowskiego pojazd jadący ul. Teatralna w kierunku Pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego. Natomiast jadąc ul. Teatralną w kierunku Hotelu Starzyński będzie trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego.

Piekarska – wytyczone zostały miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Nadal na odcinku ul. Piekarskiej obowiązywać będzie zakaz ruchu. Ulica Piekarska objęta będzie strefą zamieszkania.

Wyczałkowskiego – obowiązuje zakaz ruchu na całej ulicy (zakaz nie dotyczy służb). Ulica objęta będzie strefą zamieszkania.

Kazimierza Wielkiego – odcinek od skrzyżowania z ul. Wyczałkowskiego i Pl. Stary Rynek do skrzyżowania z ul. Okrzei – rozpoczyna się przebudowa ulicy, która zaplanowana jest od połowy sierpnia do końca roku 2016. Po zakończeniu prac ten odcinek zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania i będzie objęty strefą zamieszkania.

Przypomnijmy – zmiany związane są z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania, która zacznie obowiązywać od 1 sierpnia.