Dachowanie na rondzie

REKLAMA

O wypadku, do którego doszło na rondzie Wojska Polskiego w Płocku poinformował nas czytelnik. Jak wyjaśniał, jeden z samochodów dachował, na miejscu jest policja, straż pożarna i karetka pogotowia.

13 maja przed godziną 12 doszło do wypadku na rondzie, który nie bez przyczyny nosi nazwę „dzwon”. Tym razem jedno z aut dachowało i, jak wynika z relacji naszego czytelnika, uderzyło w przydrożną skrzynkę elektryczną.

PowiązaneTematy

Zdarzenie potwierdził dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

– Doszło do dachowania auta po zderzeniu, dwie osoby są poszkodowane, pod opieką karetki pogotowia – wyjaśnił. Jak dodał, zgłoszenie otrzymali o godz. 11.47.

Na miejscu są obecnie dwie jednostki straży pożarnej, policja i zespół ratownictwa medycznego. Zablokowany jest pas dla skręcających w prawo, w kierunku mostu Solidarności.

Aktualizacja

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem mazda premacy, chcąc uniknąć – jak oświadczył – zderzenia z samochodem bmw, który wymusił mu pierwszeństwo przejazdu, zaczął gwałtownie hamować, wtedy stracił panowanie nad pojazdem i dachował – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, ranna została pasażerka mazdy, którą przewieziono do szpitala. Nie mamy informacji aby obrażenia zagrażały jej życiu – wyjaśnia rzecznik.