REKLAMA

Dachowanie i auto w rowie. Uważajcie na śliskie drogi i silny wiatr!

REKLAMA

Dzień przed Wigilią pogoda nas nie rozpieszcza. Pada deszcz, który w nocy zamienia się w śliską pułapkę dla kierowców. Ostrzegamy – warto zachować ostrożność.

Jak ryzykowne są warunki na drogach, szczególnie w nocy, poczuł kierowca forda, który 22 grudnia po północy stracił panowanie nad kierownicą w miejscowości Kozłowo (gmina Drobin). Ochotnicza Straż Pożarna w Drobinie udostępniła zdjęcia ze zdarzenia, w którym samochód dachował i wpadł do przydrożnego rowu. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.

Chociaż święta na pewno nie będą białe, to nie oznacza, że na drogach będzie bezpiecznie. Będą opady deszczu i silne podmuchy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na najbliższe dni ostrzeżenia, dotyczące silnego wiatru. Porywy wiatru w najbliższych godzinach mogą dochodzić do ok. 90 km/h. – Niestety, takie porywy mogą już doprowadzać do łamania gałęzi, powalania drzewa, zrywania linii energetycznych, a nawet zrywania dachów z budynków – tłumaczą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Strażacy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności, powstrzymanie się od podróży i, na ile to możliwe, pozostanie w domach. W przypadku zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem lub intensywnymi opadami deszczu, takich jak m.in.: zerwane lub uszkodzone dachy, powalone na drogi i chodniki drzewa, wiszące, niebezpiecznie, złamane gałęzie czy lokalne podtopienia, należy ten fakt zgłosić pod numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.IMGW przewiduje, że w Wigilię Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego. Na południowym zachodzie oddziaływać będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Wiatr zachodni pozostanie umiarkowany i okresami dość silny na północy i w centrum kraju, w porywach do 80 km/h na wybrzeżu i w górach, na pozostałym obszarze do 65 km/h. Prognozowane jest przejściowe osłabnięcie wiatru. W dzień nadal przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Opady śniegu wystąpią tylko wysoko w Tatrach. Temperatura maksymalna wyniesie od 6°C do 10°C.

Podobnie będzie w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południu kraju. Temperatura wyniesie od 3 do nawet 10°C.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU