Czytelnik: „W gminie Mała Wieś znaleziono ciało noworodka”. Sprawą zajęła się prokuratura

REKLAMA

W gminie Mała Wieś dokonano strasznego odkrycia – znaleziono ciało noworodka, czy też – jak określono w postępowaniu- płodu. Sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Płocku w kierunku dokonania aborcji.

23 maja otrzymaliśmy informację od czytelnika, w sprawie tragicznych wydarzeń, do których miało dojść w gminie Mała Wieś (nie ujawniamy nazwy miejscowości, ze względu na dobro osób, których dotyczy sprawa).

– Doszło podobno do śmierci noworodka w gminie Małe Wieś. Wczoraj [22 maja – przyp.red.] policja była na miejscu – napisał do nas czytelnik. – Matka tego dziecka trafiła do szpitala, a potem policja przyjechała do niej i znaleziono w komórce martwe dziecko – wyjaśnił.

PowiązaneTematy

Płocka policja tylko częściowo potwierdza tę makabryczną informację.

– Zawiadomienie przyjęła Prokuratura Rejonowa w Płocku, która prowadzi czynności w tej sprawie – poinformowała nas sierż. sztab. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Policjanci wykonywali czynności na zlecenie prokuratora, ale mogę potwierdzić, że takie zawiadomienie wpłynęło do nas 21 maja – wyjaśniła.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Prokuraturą Rejonową w Płocku.

– Mogę potwierdzić, że prowadzimy postępowanie w takiej sprawie, w kierunku czynu z artykułu 152 paragraf 1 kodeksu karnego, mówiąc potocznie, chodzi tu o aborcję – powiedział nam prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski. – W tej sprawie cały czas są wykonywane czynności procesowe. Dla dobra prowadzonego postępowania, obecnie nie mogę podać żadnych szczegółów, dotyczących tej sprawy – wyjaśnił prokurator.

Zgodnie z uzyskanymi informacjami, płód znaleziono 22 maja, natomiast w piątek, 24 maja została wykonana sekcja zwłok. Szczegóły tej sprawy poznamy najwcześniej w przyszłym tygodniu.