REKLAMA

Czytelnik: Piętro wyżej pies załatwia się na balkonie, a wszystko spływa do nas

REKLAMA

– Całe dnie pies jest zamknięty na balkonie, bardzo rzadko widuję, by ktoś z tym psem wychodził na spacer. Dowodem tego, że z psem nikt nie wychodzi, jest kwestia załatwiania potrzeb fizjologicznych na balkonie, co skutkuje tym, że wszystko spływa piętro niżej, czyli do mojego mieszkania – napisał w liście do redakcji nasz czytelnik. Postanowiliśmy zbadać tę sprawę.

Czytelnik: Mocz rozbryzguje się po balustradach

fot. czytelnik

– Kupiłem nowe mieszkanie w Płocku [adres znany redakcji PetroNews – przyp.red.] i zauważyłem, że piętro wyżej, dokładnie nad naszym balkonem, osoby, które zajmują to mieszkanie posiadają psa – wyjaśnia nasz czytelnik. – Nie wiem jaka to rasa, ale pies jest bardzo duży. Problemem na początku była kwestia, że pies całe dnie siedzi w mieszkaniu i non stop szczeka. Było to zgłoszone do administracji osiedla oraz interweniowała straż miejska. Problem w pewnym sensie zniknął, bo teraz pies jest przetrzymywany na balkonie – tłumaczy płocczanin.

Jak dodaje, pies jest zamknięty na balkonie całe dnie. – Bardzo rzadko widuję, by ktoś z tym psem wychodził na spacer. Dowodem tego, że z psem nikt nie wychodzi, jest kwestia załatwiania potrzeb fizjologicznych na balkonie, co skutkuje tym, że wszystko spływa piętro niżej, czyli do mojego mieszkania – denerwuje się czytelnik.

Podkreślił również, że jest okres letni, przez co fekalia tworzą nieprzyjemny zapach i mnożą się bakterie. Zwrócił uwagę, że problem nie dotyczy tylko jego balkonu, ale też balkonów na poniższych piętrach. Czytelnik w liście domniemywa, że pies przetrzymywany w nieludzkich warunkach, skoro swoje potrzeby musi załatwiać na balkonie. Zaznaczył też, że sprawa była wielokrotnie zgłaszana do straży miejskiej i administracji budynku.

Straż Miejska: Pies nie jest przetrzymywany na balkonie

Jak dowiedzieliśmy się od Straży Miejskiej w Płocku, sprawa faktycznie była kilkukrotnie zgłaszana.

– Byliśmy tam kilka razy, okazało się jednak, że psiak jest zadbany i nikt nie przetrzymuje go na balkonie – poinformowała nas Maria Pietrzak ze Straży Miejskiej. – Co do szczekania, jest to naturalny odruch psa i nie można mu zabronić szczekać. Tym bardziej, że nie robi tego w nocy i nie zakłóca ciszy nocnej – wyjaśniła Maria Pietrzak.

Właściciel psa: Nie będę z tobą dyskutować!

fot. czytelnik

Postanowiliśmy sprawdzić jak sytuacja wygląda w rzeczywistości i udaliśmy się do mieszkania, w którym przebywa właściciel psa. Okazało się, że lokal należy do partnerki mężczyzny, który jest posiadaczem czworonoga.Trzeba przyznać, że mężczyzna wybuchowo zareagował na naszą obecność i informację, że osoba pytająca o psa jest z prasy. Nie chciał udzielić nam żadnej odpowiedzi, ale zdążyliśmy zauważyć, że psiak jest zadbany i nie przebywa w złych warunkach.

– Nie będę z tobą dyskutować, proszę stąd iść! Wynocha! Nie odpowiem na żadne pytanie – nerwowo i dobitnie mówił właściciel psa.

Administracja osiedla: Jeżeli sprawa nie zostanie załatwiona, zgłosimy to na policję

fot. czytelnik

Udało nam się również porozmawiać z przedstawicielką administracji bloku, która również potwierdziła fakt, że psiak nie jest przetrzymywany w złych warunkach. Właściciel zwierzaka na czas swojej nieobecności zostawia mu otwarty balkon. Psiak upatrzył sobie barierkę balkonową i tam załatwia swoje potrzeby, co skutkuje, niestety, spływaniem moczu po balustradach na niższych piętrach.

– Nikt chyba nie chce, żeby podczas porannej kawy na balkonie lał mu się strugami mocz po balustradzie. Właściciel zobowiązał się, że sprawa zostanie załatwiona. Jeżeli nie wywiąże się z obietnicy, sytuacja zostanie zgłoszona na policję. Niestety, ale takie zdarzenie podchodzi pod zanieczyszczanie i niszczenie mienia – poinformowała nas przedstawicielka administracji budynku.

Co więcej, przekazała nam, że właścicielka mieszkania zobowiązała się sprzątnąć nieczystości z balkonów sąsiadów, wyjaśniając przy tym, że posiadacz psa jest za bardzo nerwowy, aby sprzątnąć po swoim zwierzaku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. kazo3@wp.pl says:

    Jak zakończyła się ta sprawa, bo mamy ten sam probem :-(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU