REKLAMA

Czytelnik: Kiedy nastąpi remont „dołka”. I co z roślinnością na schodach?

REKLAMA

Nasz czytelnik zauważył, że nowo wyremontowane schody przy ul. Mostowej miała zdobić bujna roślinność. Niestety, do tej pory jej nie ma, a schody zostały oddane w listopadzie ubiegłego roku. Czytelnik dopytuje również o remont tzw. „dołka”. Kiedy rozpocznie się budowa Galerii Miodowa?

PowiązaneTematy

W sierpniu ubiegłego roku ratusz zapewniał, że prócz nowych schodów przy ul. Mostowej, pojawią się nowe zasadzenia, a na specjalnie wybudowanych kratkach będzie rósł bluszcz. Termin zakończenia zakresu robót budowlanych upływał z dniem 30 listopada 2016 roku, a do końca czerwca 2017 roku miały potrwać prace związane z nasadzeniami i pielęgnacją zieleni.

– Miasto Płock przystąpiło do realizacji zadanie inwestycyjnego pn. „Wzmocnienie Skarpy Wiślanej poprzez przebudowę schodów w sąsiedztwie przyczółka mostu im. Legionów Piłsudskiego i ul. Mostowej w Płocku”. Zakres robót przewiduje rozbiórkę od dawna wyłączonych z użytkowania schodów dolnych i górnych, wycinkę drzew kolidujących ze schodami i wykopami – możemy przeczytać wypowiedź Konrada Kozłowskiego z Urzędu Miasta w Płocku z dnia 3 sierpnia 2016 roku.

Schody wybudowano, ale nowej roślinności nie widać

Nowe schody na skarpie. Jest wizualizacja

Fot. Waldemar Robak

Schody oddano do użytku pod koniec listopada ubiegłego roku. Pięknie oświetlone, z metalowymi barierkami zaczęły zdobić wzgórze. Jednak zabrakło jednego detalu – nowej roślinności. Prace inwestycyjne obejmowały zdemontowanie starych i pobudowanie nowych schodów i usunięcie drzew rosnących bezpośrednio przy ścianie pionowej schodów. W ich miejsca miały powstać nowe nasadzenia. Projekt przewidywał również zamontowanie specjalnych krat, na których miał się piąć bluszcz pospolity. Niestety, na zamontowaniu krat się skończyło.Pytanie w sprawie zawieszenia roślinności przy schodach przesłaliśmy do Urzędu Miasta Płocka 3 sierpnia. W poniedziałek, 7 sierpnia, uzyskaliśmy informację, że odpowiedź jest przygotowywana. Opublikujemy ją niezwłocznie po otrzymaniu.

Co z Galerią Miodowa?

Chyba każdy, kto mieszka w Płocku wie, gdzie znajduje się „dołek” na ulicach „Słodkich”. Budynek za czasów komuny przeżywał swoją wielką świetność. Za dawnych lat znajdował się tam nawet introligator, do którego trzeba było zejść w dół schodkami. „Dołek” został wybudowany w 1975 roku i od tamtego czasu, czyli przez 40 lat, nie przechodził żadnej renowacji. Teraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS zamierza wyremontować ten obiekt i stworzyć „Galerię Miodowa”. Czytelnik zapytał, kiedy nastąpi rozpoczęcie remontu popularnego „dołka”?

MZGM TBS zapowiedział, że prace będą polegać m.in. na wyburzaniu, a zaczną się na przełomie sierpnia i września. Płocczanie zyskać mają nowy handlowy obiekt.

– W chwili obecnej dokumentacja projektowa jest na końcowym etapie jej opracowywania. Rozpoczęcie modernizacji kompleksu lokali usługowych przy ul. Miodowej 8 będzie możliwe po uzyskaniu stosownego pozwolenia na budowę, a następnie po przeprowadzeniu procedury przetargowej związanej z wyborem wykonawcy w trybie zamówień publicznych. W związku z powyższym, przewidywany termin rozpoczęcia robót to przełom miesiąca września i października – mówi Dariusz Macion, kierownik zespołu ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU