REKLAMA

Czytelnik: Czy zamknęli MZD? Na ulicach lodowisko…

REKLAMA

– Macie jakieś informacje, czy zamknęli u nas w mieście MZD? – pyta nasz czytelnik i precyzuje. – Telefonu nikt nie odbiera, a na ulicach lodowisko. Pada już od 1,5 godziny i nadal nie widać żadnych piaskarek – zauważa. Miejski Zarząd Dróg uspokaja – w ciągu dwóch godzin śnieg ma się rozpuścić.

Na naszym profilu facebookowym od rana pojawiły się komentarze, dotyczące warunków na płockich drogach. – Widział ktoś odśnieżarki? – pyta Mikołaj. – Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – żartuje Ola. – Może by się tak za odśnieżanie wzięli… – to komentarz Izy. – No faktycznie, tyle śniegu nasypało, że powinny ze cztery jeździć – dodaje Oliwer. – Co najmniej, i to na jednym osiedlu – potwierdza Iza.

– Grabówka, zjazd koło kościoła to makabra. Brak odśnieżania. Posypcie ten podjazd, bo brak jest możliwości zjazdu i podjazdu, trasa nie nadaje się do jazdy, tak jest ślisko – zauważa Mirek.

Zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg, co się dzieje, że na drogach nie ma piaskarek.– Samochody wyjechały, na chwilę obecną są posypywane obiekty mostowe i wiadukty oraz wzniesienia, które są w Płocku – wyjaśnia Tomasz Żulewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku. – Temperatura obecnie jest dodatnia, mamy czujniki zamontowane na moście, więc to kontrolujemy. Za godzinę – dwie, zgodnie z prognozą, temperatura ma wynosić +2, +3 stopnie, więc gdyby pługi wyjechały teraz, to i tak potrzebowałyby około 1,5-2 godzin, żeby to wszystko posypać – tłumaczy. – Wszystko jest pod kontrolą – zapewnia dyrektor MZD.

Zdjęcie przesłane przez pana Tomasza

Czy oznacza to, że na ulice pługi i piaskarki nie wyjadą? – Jeżeli warunki pogodowe się pogorszą, śnieg nie przestanie padać, a temperatura będzie ujemna, oczywiście wyjadą – potwierdza Tomasz Żulewski. – Zakładamy jednak, że do godziny 12 to wszystko samo się roztopi, ponieważ temperatura rośnie – podsumowuje dyrektor MZD w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. xxxx says:

  Wystarczy mieć dobre opony zimowe i trochę oleju w głowie. Nawet pod górkę na kazimierza można podjechać.

 2. Kolo says:

  Fakt Pani Paulino dzisiaj było ślisko i piaskarki powinny walczyć od 5 rano. Tu oszczędzać nie powinni, była szklanka, opadów śniegu brak…. Uzasadnione było lanie soli i piasku. Ktoś tam daje ciała ???

 3. Paulina says:

  To jakies zarty są, na starym moscie korek na caly most bo samochody nie moga podjechac od godz 7.30 w miescie jeszcze gorzej. A piaskarki pojawily sie o 9 rano to jest jakis dramat . I tu nie chodzi o opony mam zalozone zimowe a warunki byky tragiczne. Moim zdaniem miasto oszczedza.

 4. Lolo says:

  Chcieliście łysego prezia to macie.

 5. Kolo says:

  Czego beczycie….. Jak owce na hali..

  Gwałtowne opady śniegu i co mają sypać piachem czy solą. Za kilka minut będzie to zasypane. Warunki były trudne ale wystarczy mieć opony zimowe i lekką nogę. Jeździłem po mieście i w stronę wawy od momentu opadów do godziny 11 i jakoś wszystko załatwić mi się udało. Jadą kierowcy i płaczą jaka to zima zła bo jeździć nie potrafią… A hejty w moją stronę wbijam…… # # #

 6. Masakra says:

  Kretyn??? Za 2 godziny się rozpuści. Przez 2 godziny chaos na drogach Pani nie przeszkadza. W biurze ciepło i nie pada na łeb.

 7. Ad says:

  To może wogole nie odśnieżać na wiosnę będą dodatnie temperatury i samo się rozpuści. A miasto zaoszczędzi. Mam tylko jedno pytanie czy Pan dyrektor MZD pomyślał że pod śniegiem jest lekko oblodzony aswalt po nocnych przymrozkach i zahamowanie auta sprawia duży problem chyba nie. Lepiej zapłacić za utrzymanie piaskarek w stanie gotowości niż wysłać je na drogi.

 8. Anonim says:

  tak nie wyjada bo urzędnicy muszą wziąść sobie kolosalne premie na święta , co ich obchodzą mieszkańcy miasta, których traktują jak piąte koło u woza , z najwspanialszym prezydentem miasta

  • hr150tec says:

   jesli uwazasz ze 2000 premii na swieta to kolosalna kwota to wspołczuje

   • Janek says:

    Proszę zejść na ziemię. Wiele osób pracujących w firmach prywatnych ma comiesięczną wypłatę w tej wysokości, a o jakiejkolwiek premii mogą sobie jedynie pomarzyć…

   • Realistka says:

    No raczej to nie mało;niektórzy mają po 100 zł a 2000 to nawet pensji nie mają,Tobie współczuje mózgu,przepraszam braku mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU